archive7 Janar, 2020 - 23:53

Lajme

​Trump: Qassem Soleiman po planifikonte një sulm të madh

Presidenti amerikan, Donald Trump tha sot se Qasem Soleimani ishte duke planifikuar një sulm të madh. “Ai po udhëtonte me kreun e Hezbollahut dhe vrasja e tij bëri që të shpëtoheshin një numër i madh jetësh njerëzore”, tha Presidenti amerikan në një komentet për gazetarët në Shtëpinë e Bardhë, në...
Lajme

Vdes nga leukemia gruaja që qepte uniforma për UÇK’në

Pas rreth një viti përballje me sëmundjen e Leukemisë Myelofibroze, 61 vjeçarja Serbeze Dança, nga Peja ka vdekur. Lajmin e ka konfirmuar djali i saj, Yll Dança. Ai ka bërë të ditur se me gjithë lutjet e vazhdueshme, ata nuk morën asnjëherë ndihmë nga shteti për trajtimin e sëmundjes së...
Interesante

Baba Vanga ka parashikime të zymta për vitin 2020

Për ata që besojnë se njerëzit mund të parashikojnë të ardhmen, parashikuesit më të njohur janë Baba Vanga e Ballkanit dhe Nostradamusi. Profetja e Ballkanit ka parashikuar disa ngjarje të rëndësishme, dhe janë mjaft shqetësuese, sipas personave që merren me interpretimin e parashikimeve. Sipas atyre që janë përpjekur të deshifrojnë...
Lajme

Muhaxheri: VV ose ta kthejë kryeparlamentarin ose… ata e dijnë

Nënkryetari i LDK’së, Gazmend Muhaxheri në një lidhje direkte në Debat Plus ka thënë se Vetëvendosje ose duhet të kthejë kryeparlamentarin ose duhet të ketë një ofertë që e zëvendëson atë, transmeton Periskopi. ‘’Duhet me u arrit një marrëveshje dhe të ketë ofertë serioze prej Vetëvendosjes. Nuk është kërkesë e...
Lajme

NATO largohet përkohësisht nga Iraku

NATO i ka tërhequr përkohësisht trupat e saj nga Iraku, duke i lëvizur një pjesë të tyre brenda vendit, ka deklaruar një zëdhënës i kësaj aleance. “Për të mbrojtur sigurinë e trupave të saj, NATO do të marrë masa, duke përfshirë ripozicionimin e përkohshëm të personelit në vende të ndryshme...
Lajme

Varrimi i Kasem Sulejmanit, shkon në 50 numri i të vdekurve

Pesëdhjetë njerëz janë vrarë dhe më shumë se 200 të tjerë janë plagosur nga turma ndërsa iranianët u mblodhën për varrosjen e komandantit udhëheqës, Kasem Sulejmani, të vrarë në një sulm me avionë amerikanë. Vdekjet në qytetin e tij të lindjes në Kerman bënë që ceremonia mortore të shtyhej. Miliona...
Lajme

Zjarret në Australi kanë zhdukur mbi një miliard kafshë

Më shumë se një miliard kafshë mund të jenë shfarosur nga zjarret, që dogjën 8,4 milionë hektarë në të gjithë Australinë, sipërfaqe kjo e barabartë me territorin e Austrisë, vlerëson WWF Australia. “Shifrat e kafshëve të zhdukura, nga zjarret që po shkatërrojnë Australinë, janë përllogaritur duke përdorur një metodologji, që...
Lajme

Arrestohet Ikballe Huduti që e quante Amerikën terroriste

Policia e Kosovës e ka arrestuar sot Ikballe Berisha Hudutin e cila publikisht doli kundër vrasjes së gjeneralit Iranian Qasem Soleimanit, derisa, e njëjta kritikoi edhe liderët e shtetit që përkrahën sulmin poshtu ka kërkuar hakmarrje ndaj SHBA-së. Rastin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar Policia e Kosovës, të cilët...
Lajme

Moti për nesër, IHMK paralajmëron qytetarët

Nesër (e mërkurë), do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -5 deri -6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius, transmeton lajmi.net. Do të fryjë erë e lehtë nga...
1 2 3
Page 1 of 3