archive6 Janar, 2020 - 23:56

Lajme

Haxhiu: Glauku nuk dorëhiqet nga posti i kryetarit të Kuvendit

Albulena Haxhiu nga Vetëvendosje, thotë se Glauk Konjufca nuk do të dorëhiqet nga posti i Kryeparlamentarit. ‘Jo natyrisht. Glauku nuk do të dorëhiqet. Ai nuk është votuar aty për t’u shkarkuar dhe me të i është kthyer dinjiteti Kuvendit të Republikës’, tha Haxhiu në një emision në njërin nga televizionet...
Lajme

Parashikimi i motit për ditët e ardhshme

Prishtina Weather ka treguar se parashikimi i motit për ditën e sotme do të jetë ftohtë dhe kryesisht me diell, shkruan Gazeta Metro. Në mëngjes dita do të karakterizohet me ngrica, kurse gjatë ditës ftohtë me intervale dielli. Temperatura minimale pritet të jetë -8 gradë Celcius, ndërsa ajo maksimalja 2...
Lajme

Pentagoni mohon tërheqjen e trupave amerikane nga Iraku

Media të shumta kanë raportojnë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës po planifikojnë të tërheqin forcat e saj nga Iraku. Një letër është publikuar nga mediat, ku shkruhej se trupat e ShBA-ve do të tërhiqen. Shefi i Shtabit të Përgjithshëm, Gjeneral Mark Milley, e ka mohuar një gjë të tillë....
ShowBiz

Oriola Marashi pozon joshëse e hipur mbi një pelë

Modelja shqiptare, Oriola Marashi, nuk po i ndalon pozat provokative. Andaj për ta realizuar një të tillë nuk e ka pasur problem të pozoj jashtë në borë derisa shihet e veshur në bikini. “Pelat”, ka shkruar ajo pranë publikimit të fotos ku shihet e hipur mbi një pelë. Oriola di...
Lajme

Ushtria amerikane njofton për tërheqjen e trupave nga Iraku

Koalicioni ushtarak i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës kundër Shtetit Islamik-ISIS, ka njoftuar se nëpërmjet një letre ka njoftuar tërheqjen nga Iraku. Në letrën e siguruar nga Reuters shkruan se gjatë ditëve në vazhdim do të bëhet ripozicionimi i ushtrisë. ” Zotëri në mbrojtje të sovranitetit të Republikës...
Lajme

Mjekët e QKUK’së shpëtojnë foshnjën 14-muajshe që i mbetën kikirikët në fyt

Në Klinikën e Otorinolaringologjisë së Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, i është shpëtuar jeta fëmijës N.G (2018). Mjekët e ORL-së, në bashkëpunim me ata të Klinikës së Anesteziologjisë  e Reanimacionit dhe Klinikës së Pediatrisë, arritën që pas intervenimeve ta shpëtojnë foshnjën 14 muajsh. Ajo kishte përbirë kikirikë, copëza të së...
Lajme

Ëndrra e Labinot Tahirit vazhdohet edhe nga Albin Kurti

Albin Kurti sot tregoi emrat e Lëvizjes Vetëvendosje për pozitat e ministrave dhe atë të zëvendëskryeministrit. E në këtë pikë, është e pamundur të mos kujtojmë ish deputetin Labinot Tahirin dhe kërkesën e tij lokaliste që në qeverinë e Kosovës të kishte edhe ministër nga qyteti i Ferizajit.  Labinot Tahiri...
Lajme

Meliza Haradinaj e jep një konstatim interesant për Albin Kurtin

Këshilltarja e Ramush Haradinajt, Meliza Haradinaj-Stublla, vazhdon të kritikojë pozicionin e Albin Kurtit pas fitores në zgjedhjet e 6 tetorit. Meliza ka thënë se Albin Kurti po tregon çdo ditë se nuk i do koalicionet. “Monologu me video e Facebook, në kohën kur duhet pragmatizëm e takime me partnerë për...
1 2 3 4
Page 1 of 4