archive5 Janar, 2020 - 22:49

Lajme

Në magjistralen Pejë-Prishtinë digjet një veturë

Rreth orës 20:30, në rrugën drejtimi Pejë-Prishtinë, përkatësisht në Korroticë të Lartë është djegur një veturë. Këtë e ka bërë të ditur për Telegrafin, Policia e Kosovës, e cila ka thënë se njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes. Sipas Policisë, për fat të mirë, përveç dëmeve materiale, nuk...
Lajme

Volkswagen shet mbi 100 mijë njësi të e-Golf

Gjigandi i automjeteve gjermane ka shitur 100 mijë njësi të versionit elektrik të Golf 7. Volkswagen, në krahasim me disa kompani të tjera të mëdha makinash, më vonë filloi prodhimin serik të makinave me makinë hibride dhe elektrike, por kohët e fundit po ngadalë po kap për shkak të numrit...
Lajme

Exit-poll: Zoran Milanoviq është president i ri i Kroacisë

Ish-kryeministri i Kroacisë Zoran Milanoviq, sipas rezultatit të exit-poll është president i ri i Kroacisë. Ai ka mundur edhe në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale kundërkandidaten Kolinda Grabar-Kitaroviq, e cila ka qenë presidente e deritanishme. Markoviq në bazë të rezultateve të para po prin me 53, 25 përqind të...
Lajme

Nga nesër temperaturat deri në -11 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se që nga dita e nesërme do të rikthehet i ftohti, ku temperaturat do të arrijnë -11 gradë celsius. IHMK bën të ditur se borë nuk do të bije deri në gjysmën e janarit, shkruan Reporteri.net. Njoftimi i plotë: Masat e...
Lajme

U raportua se ROSU intervenoi në Mal të Zi, ja e vërteta

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës demanton fuqishëm shpifjen e publikuar nga FOS Media dhe disa portale tjera lokale në Mal të Zi, në lidhje me gjoja “disponueshmërinë” e Forcave Speciale të Policisë së Republikës së Kosovës (ROSU) për intervenim në territorin e Republikës së Malit të...
Lajme

Protesta masive nga amerikanët kundër sulmit amerikan ndaj Iranit

Mijëra njerëz kanë protestuar para Shtëpisë së Bardhë dhe një hoteli të familjes Trump, si shenjë pakënaqësie për sulmin ajror të Shteteve të Bashkuara që rezultoi me vrasjen e gjeneralit iranian. Protestuesit me thirrje të ndryshme, u shprehën kundër edhe ndaj vendimit të SHBA-së që të angazhonte 3 mijë ushtarë...
1 2 3
Page 1 of 3