archive4 Janar, 2020 - 23:29

Lajme

3 mijë ushtarë amerikanë dërgohen në Lindjen e Mesme

Ushtarët janë nisur nga bazat amerikane për të mbërritur në Kuvajt, ku do i bashkohen 750 ushtarëve të tjerë që ndodhen tashmë aty. Vrasja e Qassem Soleimani, truri i ushtrisë iraniane, ka tensionuar situatën deri në atë nivel sa shumë ekspertë nuk e përjashtojnë mundësinë e një lufte. Irani kërcënon...
Lajme

Hiqet flamuri amerikan në Prizren nga disa persona të panjohur

Ende nuk dihet arsyeja se pse ka ndodhur kjo, por pran kolegjit universitar UBT në Prizren flamuri amerikan është hequr nga persona të panjohur. Kosova.info ka siguruar disa fotografi dhe sipas disa informacioneve, kjo ka ndodhur për shkak të mllefit pas vrasjes se gjeneralit iranian Qassem Solemani. Ndryshe, një deklaratë...
Lajme

E vranë dajën, u digjet shtëpia

Në shtëpinë e cila u përfshi nga flakët në orët e para të së shtunës në Lipjan nuk jetonte askush. Për shkak se pronari i saj, Shaban Reçica ishte shpërngulur, pas arrestimit të dy djemve të tij me dyshimin për vrasjen e dajës së tyre, Fadil Krasniqit në muajin shtator....
Lajme

Vdekje e dyshimtë në Suhodoll të Mitrovicës

Një i moshuar është gjendur pa shenja jete në Suhodoll të Mitrovicës. Këtë e kanë konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës, teksa kanë thënë se rasti është cilësuar si vdekje e dyshimtë. Ekipet policore dhe prokurori kanë dalur në vendin e ngjarjes. Ndërkaq, trupi i pajetë i viktimës është dërguar...
Lajme

Nesër borë në Kosovë

Nesër do të ketë borë në Kosovë. Kështu është bërë e ditur në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, shkruan lajmi.net. Ata kanë bërë të ditur se nesër do të ketë fjolla të dobëta bore, ndërsa temperaturat pritet të lëvizin mes -4 dhe -6 gradë celsius, deri tek maksimalet që...
Lajme

Lirak Çelaj: Në PDK zgjedhjet bëhen vetëm formalisht, avancohen servilët

Lirak Çelaj, anëtar i Këshillit të Përgjithshëm të Partisë Demokratike të Kosovës, ka thënë se në PDK zgjedhjet bëhen vetëm formalisht për të “legjitimuar” individët “avatarë” dhe për t’i paraqitur gjoja si vullnet të strukturave. Sipas Çelajt, zgjedhja e kryesisë së PDK-së ishte shkelja më flagrante e të drejtës që...
Sporti

“Po rikthehet zemra e Kombëtares së Kosovës”

Hekuran Kryeziu do të kthehet në fushën e gjelbër pas shumë kohësh që mbeti jashtë nga lëndimi, shkruan Periskopi. Mesfushori është rikthyer në stërvitje me skuadrën e tij Zurich. Gjithashtu, lëndimi i tij ka qenë një mungesë shumë e madhe për Kombëtaren e Kosovës në ndeshjet kualifikuese për Euro 2020....
Lajme

Kosova po zvogëlohet, me mijëra kosovarë heqin dorë nga shtetësia

Mbi 16 mijë kosovarë, kanë heqë dorë nga shtetësia në tre vitet e fundit. Vetëm gjatë 2019-tës, mbi 5.300 qytetarë, kanë ndërmarrë këtë veprim. Në Ministrinë e Punëve të Brendshme, tregojnë se arsyeja kryesore për heqjen dorë nga shtetësia, është mos lejimi i dy shtetësisë në shtete të ndryshme ku...
1 2 3
Page 1 of 3