archive30 Dhjetor, 2019 - 23:09

Lajme

Tërmet i fortë në Ballkan, lëkunden 3 shtete

Një tërmet i fortë me magnitudë 4.5 i shkallës rihter është regjistruar ditën e sotme në Bullgari. Epiqendra ka qenë rreth 61 kilometra larg kryeqytetit Sofje dhe 20 kilometra larg qytetit Samokov, njofton Klan Kosova. Lëkundejt janë ndjerë në Maqedoninë e Veriut dhe në Greqi, shkruan tch....
Lajme

Intelektualët apelojnë: Komuniteti ndërkombëtar të dënojë Serbinë për rrezikimin e paqes në Mal të Zi

Më shumë se 80 intelektualë nga ish-Jugosllavia të hënën drejtuan një thirrje ndaj faktorit ndërkombëtar për të dënuar “fushatën politike, kishtare dhe mediale” nga Beogradi të cilat po kërcënojnë “paqen dhe stabilitetin” në Malin e Zi dhe në rajon. Ankesa, e nënshkruar nga 86 intelektualë, në lidhje me zhvillimet e...
Lajme

I ka ardhur dita Mc Kreshës

Kreshnik Fazliu, i njohur si MC Kresha padyshim që është një nga reperët më të famshëm viteve të fundit. Përveç muzikës, Kresha njihet si një admirues i madh i futbollit. Liverpooli është skuadra e zemrës për Kreshën. Në disa fotografi të shfaqura në faqet shqip të Liverpoolit, Kresha shihet me...
Lajme

Mediumi britanik: Thaçi duke shkruar fjalëkalimin në PC, ndër huqjet më të mëdha të sigurisë kibernetike

Kriminelë budallenj, politikanë të pakujdesshëm, paaftësi në zgjidhjen e telasheve teknologjike dhe shumë veprime tjera të pamençura përshkuan fushën e sigurisë kibernetike gjatë 12 muajve të fundit. Në mesin e këtyre gafave është futur edhe presidenti ynë, Hashim Thaçi, i cili, derisa po incizonte një intervistë televizive, shihet teksa shkruan...
Sporti

U shit, flm!

Klubi italian, Roma është shitur për shumën prej 800 milionë euro. Pas shitjes president i klubit të Romës do të jetë Daniel Friedkin i cili është një miliarder italian. Klubi është blerë për këtë shumë të parave po ashtu i është paguar edhe borxhi që e ka pasur ky klub....
Lajme

Haradinaj: Jam kërcënuar edhe unë nga një militant islamik

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ndërsa ka folur për kërcënimet e fundit që i kanë ndodhur politikanëve i ka dënuar rastet e tilla. “Kërcënimi, ose sulmet në pronë, ose personi janë të dënueshme me ligj, institucionet duhet të veprojnë menjëherë . Një kërcënim për z. Kurti, një për djalin e...
Lajme

Ish-kryeministri kroat dënohet me gjashtë vjet burgim

Një gjykatë kroate e ka dënuar ish-kryeministrin kroat, Ivo Sanader me gjashtë vjet burgim, për pranimin e një ryshfeti prej disa miliona dollarësh, gjatë kohës sa ishte në detyrë. Gjykata e shpalli Sanaderin fajtor, ngase sipas aktakuzës, ai mori 10 milionë euro ryshfet nga ana e kompanisë hungareze të naftës...
Lajme

Kurti i kthen përgjigje Thaçit për ftesën e tretë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka refuzuar edhe një herë ftesën e presidentit, Hashim Thaçi. “Ju faleminderit për ftesën e radhës. Nuk do të kem mundësi që të vij nesër për takim në ora 10:00”, ka shkruar Kurti në letrën e tij drejtuar presidentit. Kurti i ka propozuar...
Lajme

Kjo kompani kosovare ua jep nga 200 euro punëtorëve për Vit të Ri

Punëtorët e Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK), do të shpërblehen nga kjo ndërmarrje me nga 200 euro më shumë për festat e fundvitit, raporton Gazeta Sinjali. Në njoftimin e publikuar në llogarinë e SRKEK-ut, thuhet se bordi i KEK-ut ka vendosur që punëtorët të shpërblehen me nga 200 euro më...
ShowBiz

Aktorja shqiptare: Kur u martova, tre ditë s’dolëm nga dhoma

Aktorja aq e dashur për publikun pjesë e ‘Portokalli’, Arjola Demiri flet për jetën private duke kujtuar edhe fillimet e martesës me ish-bashkëshortin. Teksa ishte e ftuar sot në ‘E diell’, e pyetur si i ka përjetuar ditët e para në shtëpinë e ish-bashkëshortit ajo tha se i ka përjetuar...
1 2 3 4
Page 1 of 4