archive28 Dhjetor, 2019 - 22:21

Lajme

Vlora Çitaku reagon ndaj deklaratës së anëtarit të NISMA’s

Haxhi Hoti, anëtari i Nismës Socialdemokrate sot publikoi një shkrim skandaloz për kryetarin e VV-së, Albin Kurti. Me anë të një postimi në Facebook, ai shkruante se lideri i VV-së, i ka dy zgjidhje, “ose ta lëshojë Kosovën, ose të vritet” Ndaj kësaj deklaratë kanë reaguar fytyra të njohura nga...
Lajme

Moti nesër, kryesisht i vranët dhe me reshje bore

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër në vendin tonë temperaturat minimale do të arrijnë deri në -3 gradë Celsius. “Dita e diele do të karakterizohet me mot kryesisht të vranët dhe vende-vende, me reshje bore, kryesisht në qendër jugperëndim dhe juglindje të territorit. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin...
Lajme

Vuçiq për Kosovën: Nëse e hiqni taksën bisedojmë

Kreu i shtetit serb, Aleksander Vuçiq, ka preazantuar sot projektin e tij për pesë vitet e ardhshme duke treguar se do të ndajë për të ashtuquajturën “Zyra për Kosovën’ një shumë shtesë prej 150 milionë eurove, raporton tanjug. Ai ka thënë se këto fonde u dedikohen projekteve infrastrukturore. “Ne do...
Yll Limani
ShowBiz

Yll Limani publikon këngën e re “Engjëj”

Kantautori i njohur shqiptar, Yll Limani, e ka publikuar projektin më të ri muzikor. Kënga titullohet “Engjëj” dhe është publikuar e shoqëruar me videoklip. Për muzikën dhe tekstin është përkujdesur vetë artisti, ndërsa për miksimin dhe masterizimin është përkujdesur Lorenc Aliaj. Kënga është publikuar në YouTube dhe mbetet të shihet...
Vjosa Osmani
Lajme

Vjosa Osmani: Isa Mustafa na bënë nder si president

Nënkryetarja e LDK’së Vjosa Osmani mbrëmë në emisionin “Pressing”, ka sqaruar për publikun çështjen e presidentit. Ajo tha se kandidati për president të Kosovës do të jetë konsensual dhe se propozimin fillestar duhet ta bëjë LDK. ‘’ Parimi është ne e bëjmë propozimin- bashkarisht e propozojmë në Kuvend. Ai në...
1 2 3 4
Page 1 of 4