archive26 Dhjetor, 2019 - 23:35

Lajme

Deputetet e PAN’it koordinohen menjëherë mes vete me veprime opozitare

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu dhe ajo e AAK-së, Time Kadrijaj, kanë filluar menjëherë koordinimin për t’i bërë opozitë Lëvizjes Vetëvendosje, e cila pritet ta udhëheqë qeverinë e re. Në momentin e betimit të deputetëve, Musliu e Kadrijaj morën disa flamuj të vegjël kombëtarë, duke i vendosur përpara deputetëve të...
Lajme

Glauk Konjufca nuk e votoi veten për kryeparlamentar

Legjislatura e shtatë e Kuvendit të Kosovës tashmë e ka kreun e saj, Glauk Konjufcën. Ashtu siç e kërkon rregulli, Lëvizja Vetëvendosje si grupi më i madh parlamentar e propozoi Konjufcën për kryetar të Kuvendit. Më pas Konjufca mori besimin 75 deputetëve për tu zgjedhur kështu kryetar i Kuvendit. 27...
Lajme

Cakolli nga KDI: Procesi kalon te Thaçi e Kurti, çka bën vaki tash?

Me konstituimin e Kuvendit të Kosovës është bërë një hap para për formimin e qeverisë. Me zgjedhjen e kryetarit të Kuvendit, e nënkryetarëve, dhe betimin e deputetëve, tani i gjithë procesei kalon në në dorë të presidentit Hashim Thaçi, shkruan Periskopi. Eugent Cakolli nga KDI në një pronocim për Periskopin...
Lajme

Profil | Kush është Glauk Konjufca, kreytari i ri i Kuvendit të Kosovës

Glauk Konjufca është lindur në korrik të vitit 1981, në Prishtinë. Ka përfunduar studimet e Filozofisë në Fakultetin Filozofik, në Universitetin e Prishtinës. Është i martuar dhe ka dy fëmijë. Është aktivizuar në Lëvizjen VETËVENDOSJE! që në fillimet e saj. Është studiues i filozofisë dhe ndërmjet shumë shkrimeve në këtë...
1 2 3 5
Page 1 of 5