archive22 Dhjetor, 2019 - 23:34

Lajme

Familja Krasniqi ka nevojë për ndihmë

Familja Krasniqi nga Gllobari i komunës së Drenasit ka nevojë për ndihmë. Ata jetojnë në kushte të mjerueshme. Mezi sigurojnë ushqim për mbijetesë. Kronikë nga gazetarja Qëndresa Sinani. https://youtu.be/avgjtx357VI...
Lajme

Zgjedhjet presidenciale në Koraci, ja kush po prin

Sonte në ora 19:00 janë mbyllur të gjitha qendrat e votimit për zgjedhjet presidenciale në Kroaci. Sondazhet paraprake tregojnë se Zoran Milanoviq fitoi më shumë vota, ndërsa një luftë e vështirë po zhvillohet për vendin e dytë midis presidentes aktuale Kitaroviq dhe Shkoro. Kandidati i socialdemokratëve Zoran Milanoviq vazhdon të...
Lajme

Goditet një këmbësor në Fushë Kosovë

Para pak çastesh, një aksident ka ndodhur në Fushë Kosovë, ku vetura ka goditur një këmbësor, raporton Korrespodenti. Policia si dhe ndihma e shpejtë ka arritur në vendin e ngjarjes ku po i jep ndihmën e parë këmbësorit të lënduar si dhe po merret me rastin. Në videon e siguruar...
1 2 3 4
Page 1 of 4