archive20 Dhjetor, 2019 - 23:22

Interesante

Ja pse ju duhet të fleni me çorape çdo natë

A keni probleme me gjumin? Epo nuk jeni i vetmi! Ju mund të keni provuar teknika të ndryshme të frymëmarrjes, të cilat thuhet të ndihmojnë që të bini në gjumë më shpejt. Por këtu është një tjetër mënyrë e shpejtë që mund t’ju ndihmojë të bini në gjumë – i...
Lajme

Arben Gashit i ndodhi diçka “e çuditshme” pas debatit të djeshëm

Deputeti i zgjedhur i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka treguar se si disa persona i janë afruar Gashit për t’i kërkuar përgjegjësi pse LDK-ja nuk po e përkrah Lëvizjen Vetëvendosje. “Dhe pas emisionit të djeshëm, disa persona kanë ardhur te dera e studios sime me tonalitete të ngritura...
ShowBiz

Çfarë po ndodhë me Genta Ismajlin?

Genta Ismajli po vazhdon të befasoj me paraqitjet në publike. Këngëtarja tash e sa ditë po qëndron në Stamboll për të realizuar projektin me reperin e njohur turk, Eypio, shkruan Indeksonline. Fytyra e saj dukej shumë ndryshe, ndërsa binin në sy ndërhyrjet estetik që këngëtarja ka bërë. Ndryshe, Genta së...
Lajme

Lidhja Demokratike e Pazareve

Në vend se të ndihet keq për gjithë çfarë ka bërë në qeverisje – kryesisht bashkë me PDK’në, LDK po sillet si fituese absolute e zgjedhjeve dhe si të mos kishte qenë asnjëherë në pushtet. Pazaret si ato me Hashim Thaçin, tash po provon t’i bëjë me Albin Kurtin. Gjithçka...
Sporti

Më i miri nga të gjithë – kush tjetër pos Vedat Muriqi

Muriqi është shpallur nga FFK-ja ‘futbollisti më i mirë i Kosovës për vitin 2019’ Vedat Muriqi është zgjedhur futbollisti më i mirë i Kosovës për vitin 2019, në gala mbrëmjen e mbajtur sonte. Sulmuesi prizrenas e kaloi një vit fantastik, fillimisht me ekipin Rizespor, për të vazhduar me Fenerbahçen në...
Lajme

Aksident i rëndë në rrugën Prishtinë-Gjilan

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur gjatë ditës së sotme në rrugën Prishtinë-Gjilan. Në fotot që kanë arritur në redaksinë e Periskopit, shihet një veturë që është rrokullisur dhe se nuk dihet ende nëse ka   ndonjë të lënduar. Periskopi do të ju mbajë të informuar me rastin./Periskopi/...
Lajme

Njihuni me deputetën më të bukur që do ta shihni në Kuvendin e Kosovës

Rrezarta Krasniqi është më e votuara në listën e LDK-së në Vushtrri pas Vjosa Osmanit, dhe më e votuara nga të gjitha subjektet politike shkruan Korrespodenti. Ajo që përbën dallimin në këto zgjedhje është se Vushtrria do të pëfaqësohet nga nje vajzë e re si Rrezarta. Ajo është shumë aktive...
1 2 3 6
Page 1 of 6