archive19 Dhjetor, 2019 - 23:44

Lajme

Edi Rama flet për besimin në Zot

Kryeministri shqiptar, Edi Rama sonte në Zona B ka lënë të kuptojë se pas tërmetit në Shqipëri, ka nisur të mendojë më shumë për fuqinë e Zotit dhe të besojë në të, transmeton Periskopi. Rama thotë se kurrë s’e kishte paramenduar se qytetarëve do u adresonte fjalë të shenjta. ‘’Është...
Sporti

Nuk ka dyshim, ky është goli më i mirë i vitit

Sot është shënuar një ndër golat më të bukur të këtij viti. Mesfushori i ekipit iranian të Sepahan, ka gjetur rrjetën me një goditje nga mesi i fushës. Kerimi shënon me një lehtësi të jashtëzakonshme, sikur të ishte duke ekzekutuar një 11- metërsh. Precizitet në maksimum për një gol për...
Lajme

Arban Abrashi thotë se Vetëvendosja po heziton ta drejtojë Qeverinë

Deputeti i zgjedhur i LDK-së, Arban Abrashi, ka thënë se kjo parti dje ka bërë një hap të rëndësishëm drejt krijimit të partneritetit me Lëvizjen Vetëvendosje për ta formuar Qeverinë. Abrashi ka thënë se dhënia e një ministrie është hap përpara. “Dhënia e një ministrie është hap përpara, është diçka...
Lajme

Lajm i rëndësishëm për kontrollin kufitar të trafikut hekurudhorë Kosovë – Maqedoni e Veriut

Autoritetet shtetërore të Republikës së Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut nënshkruan protokolle bashkëpunimi dhe realizohet ushtrimi i përbashkët ndër policor me emrin e koduar “Ndjekja-Potera”. Sot në bazë të protokolleve për bashkëpunim, Ministria e Punëve të Brendshme e Republikës së Kosovës dhe Ministria e Punëve të Brendshme e Republikës së...
Lajme

“Unë s’jam në PDK”

Filozofi Blerim Latifi, i cili ishte këshilltar i Kadri Veslit gjatë mandatit të tij si kryeparlamentar, e njëkohësisht edhe kandidat për deputet në zgjedhjet e fundit nga radhët e PDK-së, ka thënë se ai nuk është më pjesë e kësaj partie. Latifi ka sqaruar se me përfundimin e mandatit të...
1 2 3
Page 1 of 3