archive16 Dhjetor, 2019 - 09:57

Lajme

LDK ndryshon ‘lojën’, tash e kërkon kryeministrin

Kanë vazhduar debatet e përplasjet mes deputetëvë te LVV dhe LDK. Deputeti i zgjedhur i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Shkëmb Manaj, ka propozuar një ofertë për Lëvizjen Vetëvendosje për arritjen marrëveshjes së koalicionit qeverisës. Manaj, përmes një postimi në Facebok, ka bërë një krahasim të ndarjes së pushtetit nga koha...
Lajme

-40 gradë Celsius, por jeta nuk ka ngrirë, vazhdon pothuajse normalisht

Në lindje të Siberisë ndodhet qyteti Yakutsk, një prej më të ftohtëve në botë ku në janar temperaturat mesatare janë -40 gradë Celsius. Si banor i qytetit, Alex Vasyliev, nisi ta fotografonte atë thjesht për të kaluar kohën. “Më dukej shumë i mërzitshëm dhe i shëmtuar”, tregon ai për “The...
Lajme

Vuk Jeremiq vlerëson lartë Albin Kurtin

Kryetari i Partisë Popullore të Serbisë dhe ish – ministri i Punëve të Jashtme, Vuk Jeremiq ka lavdëruar kryeministrin në ardhje të Republikës së Kosovës, Albin Kurti. Në një intervistë për televizionin “N1”, shefi i opozitës serbe ka vlerësuar lartë figurën e liderit të Lëvizjes Vetëvendosje! “Nuk mund të diskutohet...
ShowBiz

Reperi i njohur shqiptar kërcënon me thikë!

Pa dyshim është reperi më kontrovers shqiptarë, njihet për video të shumta të çuditshme, që zgjedh ti publikoj në rrjetet sociale për ti promovuar projektet e tij. Bëhet fjalë për Feron, i cili është mjaft aktiv me video, këngë dhe disa, gjatë gjithë kohës. Fero së fundmi ka paralajmëruar këngën...
Sporti

Patriot Behrami flet pasi e rrahu keq boksierin serb

Boksieri kosovar Patriot Behrami ka shkëlqyer në Kampionatin Ballkanik që është mbajtur në Antalia të Turqisë. Ai në meçin e parë në këtë eveniment u ballafaqua me boksieri nga Serbia Milan Brankovic ku gjatë tre raundeve arriti ta rrah serbin për ta mposhtur bindshëm. Në fund të këtij kampionati, Behrami...
Biznes

5 gjërat që duhet t’i bëni para se të kërkoni një ngritje rroge

Të gjithë kanë të drejtë të bëjnë përparim më punë dhe të kërkojnë një rritje të karrierën e tyre. Këtu janë disa hapa si ta arrini më lehtë këtë gjë: Merrni më shumë përgjegjësi Para se të kërkoni një ngritje, duhet ta fitoni atë, prandaj në muajt që vijnë deri...
Biznes

Këshilla kursimi nga miliarderët e botës

Në botën e sotme ka plot miliarderë, por mënyra se si e arritën atë nivel komforti mund t’ju befasojë. Ata nuk janë shpenzuesit e mëdhenj që shikojmë në specialet e show-ve hollivudianë. Në fakt, shumë prej tyre ua atribuojnë suksesin jetesës me kursime. Këtu janë disa nga këshillat më të...
Lajme

Flet për herë të parë dhëndrri që i vdiq nusja nga helmimi misterioz

Janë ende të freskëta dekoret e dasmës së Olsit dhe Rezartës, por fatkeqësisht martesa e tyre, që finalizoi një histori dashurie katër vjeçare, nuk do të zgjaste shumë. Paja nuk ishte hapur ende. Këpucët e nusërisë janë aty, ashtu sikurse edhe rrobat, që për fat të keq 19-vjeçarja, nuk arriti...
Lajme

Ky është parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Gjatë javës në vijim pritet që të mbajë mot stabil, i butë dhe kryesisht me diell. Prishtina Weather paralajmëron se në ultësira ekziston mundësia që të ketë mjegull. Zona anticikloni kanë filluar të shtrihen mbi rajonin tonë, ku gjatë kësaj jave kushtëzojnë mot stabil dhe kryesisht me diell. Nga Afrika...
1 2 3 4 5
Page 4 of 5