archive16 Dhjetor, 2019 - 23:35

Lajme

Ky është moti gjatë dy ditëve të ardhshme

Gjatë këtyre dy ditëve të ardhshme mëngjesi do të filloj me mjegull dhe ngrica, ndërsa gjatë ditës priten kthjellime. Nuk parashihet të ketë reshje të asnjë forme. Temperaturat minimale do të ulen deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të arrijnë në 11 gradë Celsius. Nuk parashihet të...
Lajme

“Këto ministri do t’i udhëheqë LDK’ja”

Kryetari i Pejës njëkohësisht anëtari i Kryesisë së LDK-së, Gazmend Muhaxheri ka thënë se problem i vetëm mes LDK-së dhe Vetëvendosjes mbetet posti i presidentit. Muhaxheri ka thënë se VV dhe LDK janë pajtuar dhe tashmë i kanë ndarë të gjitha ministritë. Ai ka thënë se është zgjedhur edhe problemi...
Shëndeti

Fjetja në anën e majtë dhe ndikimi në shëndet

Është e pamundur që njeriu të mos mbajë një anë në jetë, e kjo vlen edhe në pozicionin e fjetjes. Si ndikon ana e të fjeturit në shëndet? Ekspertët paralajmërojnë se një pozicion i gabuar gjatë gjumit mund të shkaktojë shumë probleme. Këtu përfshihet: Urthi, Qarkullimi i dobët i gjakut,...
Lajme

Diplomati Bosch propozon tre emra për president të Kosovës

Diplomati holandez, që ka shërbyer si ambasador në Kosovë, Robert Bosch, ka propozuar tre emra për Presidenti të Kosovës, të cilët, sipas tij, do të ndihmonin të arrihej një kompromis mes LDK’së dhe Vetëvendosjes dhe do t’i hapte rrugë krijimit të qeverisë së re. Bosch thotë se po përcjell nga...
Interesante

Banka i jep gabimisht 37 milionë dollarë në llogari

Një grua mundi të shijojë të qenit milionere pasi banka i kaloi gabimisht në llogari plot 37 milionë dollarë. Por ekzistenca e saj si milionere nuk zgjati shumë, pasi gruaja kontaktoi me bankën dhe vendosi menëjherë që të bëjë kthimin e parave. Gruaja thotë se kishte hyrë te llogaria e...
1 2 3 5
Page 1 of 5