archive15 Dhjetor, 2019 - 22:14

Lajme

Prizren, vajza e zhdukur gjendet në shtëpinë e shoqes së saj

Vajza e mitur nga fshati Atmaxhë i Prizrenit, e cila dje ishte raportuar e zhdukur, është gjetur sot në shtëpinë e shoqes së saj. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë në Prizren, Shaban Osmanollaj. “Vajza është gjetur te shoqja e saj”, ka treguar tregon Osmanollaj për “PrizrenPress”. Sipas tij,...
Lajme

Burri debaton me një grua dhe godet veten me tullë

Të folurit është një tipar që vet natyra i ka dhuruar gruas. Ndaj dhe pjesët e trurit të ngarkuara për të folur sipas raporteve janë më të zhvilluara së paku për 20 për qind më shumë tek gratë sesa tek burrat. Por duket se këtë llafazëni femërore, dikush s’mundi ta...
Lajme

Pamjet e frikshme/ Tërmeti 6.8 shkund Filipinet

Një tërmet me magnitudë 6.8 të shkallës rihter u regjistrua ditën e dielë pranë Hagonoy, Filipine. Sipas Sondazhit EMSC, epiqendra ishte 74 km në jug-perëndim të Davos, në thellësinë 49 km. Ndërsa asnjë pralajmërim për tsunami nuk u dha. Në 10 ditët e fundit, nuk ka pasur tërmete me magnitudë...
Lajme

‘Myzhde’, Podujeva për herë të parë me semaforë

Qytetarët e Podujevës sot kanë marrë një lajm të mirë. Për herë të parë në qytetin e tyre janë vendosur semaforët. Edhe pse është një nga qytetet më të mëdha në Kosovë, Podujeva pas 20 viteve liri do të jetë e pajisur me semaforë. Semaforët janë vendosur në rrugën ‘Zahir...
Op/Ed

Duhet shpresuar përnjëmend

Shkruan: Ibrahim Berisha Një shoqëri dhe shtet i mirë ka edhe shumë heronj të pavërejtshëm. Qytetarë që duhet të admirohen për punën që e bëjnë. Por, heronjtë dallojnë prej avanturierëve. Heronjtë janë modestë, ndërsa avanturierët fjalëplot dhe mashtrues. … Interpretimi shkollor i Don Kishotit të Servantesit ushqen me ëmbëlsirën gazmore...
Sporti

Muriqi si gjithmonë, udhëheq sulmin e Fenerbahçes

Fenerbahçe do të ketë punë me liderin, Sivassporin në udhëtim sot me fillim nga ora 14:30. Vedat Muriqi si çdoherë do të jetë startues dhe do i prij sulmit të gjigandit turk, shkruan Indeksonline. Fenerbahçe momentalisht është në pozitën e pestë me 25 pikë, pesë më pak se Sivasspor që...
Lajme

Dardan Molliqaj shefi i ri i PSD’së

Pas dorëheqjes së Shpend Ahmetit nga posti i kryetarit të Partisë Social Demokrate, në krye të kësaj partie u zgjodh Dardan Molliqaj. Në garë për kreun e partisë ishin edhe kandidatë të tjerë të cilët ishin tërhequr. Kujtojmë se sot tashmë ish-kryetari i PSD-së, kishte konfirmuar dorëheqjen e tij, me...
1 2
Page 1 of 2