archive13 Dhjetor, 2019 - 23:20

Lajme

Nesër votohen emrat e ministrave në për Qeverinë e re

Pasdita e nesërme mund të jetë dita vendimtare për koalicionin që do të qeveris me Kosovën, pasi Albin Kurti e Isa Mustafa pritet të zyrtarizojnë marrëveshjen. Siç mëson Reporteri.net nga burime brenda takimit, nesër “kokë më kokë” do të jenë sërish Mustafa e Kurti në orët e pasdites. Por ky...
Lajme

Grushte dhe shkelma për ndihmat e tërmetit, në Korçë

Ndarja e disa pakove me ndihma për tërmetin në fshatin Qafzezë të Korçës ka degjeneruar në zënka verballe dhe grushte mes banorëve të zonës dhe kryeplakut. Disa prej banorëve i kanë kërkuar llogari kryeplakut se përse nuk ka përfshirë edhe emrat e tyre në listën e personave që do të...
Lajme

Fushë-Kosova nikoqire e Olimpiadës së 25-të Mbarëkombëtare të Matematikës

Kryetari i Komunës së Fushë-Kosovës, Burim Berisha, priti një delegacion të nivelit mbarëkombëtar të matematicientëve kryesuar nga Agim Buklla - kryetar i shoqatës “Paskal” nga Tetova, Nexhat Kasa - kryeredaktor i revistës “Plus”, Taxhedin Rexhepi – drejtor i shtëpisë “Matrix” dhe Xhaver Berisha e Nexhmedin Rexhepi profesor të matematikës nga...
Lajme

LAJMI I FUNDIT: Pajtohen Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK’ja

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës janë dakorduar që të nënshkruajnë marrëveshjen për të bashkëqeverisur. Sipas burimeve të Klan Kosovës, kryetari i Vetëvendosjes dhe njëherit kandidati për kryeministër Albin Kurti dhe ai i LDK-së Isa Mustafa janë marrë vesh që në parim ta bëjnë qeverinë e ardhshme të Kosovës...
Lajme

Isa Mustafa thërret mbledhje urgjente të LDK’së

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thirrur mbledhje urgjende të Kryesisë së partisë që drejton, pas takimit të fundit me Albin Kurtin. Anëtari  i Kryesisë së LDK-së, Safet Kamberin, i cili ka konfirmuar thirrjen e mbledhjes. “Po, mbledhja është thirrur për nesër në orën 11:00 dhe mbahet...
Shëndeti

Ilaçi i ri për leukeminë efektiv dhe pa efekte anësore

Një ilaç eksperimental për leukeminë mund ta luftojë kancerin e gjakut pa shkaktuar efekte anësore toksike, thonë studiuesit pasi e provuan atë për herë të parë tek pacientët njerëzorë. Barnat për leukeminë kronike, të quajtura kinase inhibitors, vijnë me rrezikun për të vjella, diarre dhe dhimbje të muskujve – ato gjithashtu...
Lajme

Pamje | Plasin grushtet për ndihmat për tërmetin në Shqipëri

Ndarja e disa pakove me ndihma për tërmetin në fshatin Qafzezë të Korçës ka degjeneruar në zënka verballe dhe grushte mes banorëve të zonës dhe kryeplakut. Disa prej banorëve i kanë kërkuar llogari kryeplakut se përse nuk ka përfshirë edhe emrat e tyre në listën e personave që do të...
Fun

Sa makina po lëvizin gabim?

Në pamjen grafike është paraqitur rrethrrotullimi, pyetja në ketë rast është sa makina po bëjnë lëvizje të gabuar Jepni përgjigjet tuaja në komente...
ShowBiz

Trondit Shkëndije Mujaj: Jam biseksuale!

Shkëndije Mujaj njihet më shumë për format e saja trupore seksi. Ajo kohë pas kohe, na befason me fotografitë e saja joshëse, por edhe me të tilla ku është e mbuluar sipas traditës islame. Madje, ajo ka thënë se është një femër që udhëhiqet sipas parimeve islame. Por, ajo ka...
1 2 3
Page 1 of 3