archive12 Dhjetor, 2019 - 23:56

ShowBiz

Ledri e “lë” muzikën, paralajmëron biznes të ri

Reperi, Ledri Vula ka vendosur që t’i hyjë botës së biznesit dhe të lë pak muzikën. Vula përmes një njoftimi në Facebook ka njoftuar se ai do ta sfidojë vetën në fushën e gastronomisë bashkë me mikun e tij që nga shkolla e mesme. “Zakonisht nuk shkruaj tekste të këtilla,...
Shëndeti

Përfitimet shëndetësore nga Omega 3

Çrregullimi i hiperaktivitetit të defiçitit të vëmendjes (ADHD) është një çrregullim i sjelljes i karakterizuar nga pavëmendje, hiperaktivitet dhe impulsivitet. Disa studime vërejnë se fëmijët me ADHD kanë nivele më të ulëta të gjakut të acideve yndyrore Omega 3 sesa moshatarët e tyre të shëndetshëm. Për më tepër, studime të...
Interesante

Ky është shteti më fetar në botë, lista me 19’të sosh

Feja padyshim se është një nga drejtimet më të rëndësishme të secilës kulturë në botë. Megjithatë, ka qenë sajti i njohur i statistikave “The Spectator Index” që në rrjetin social “Twitter” ka publikuar një renditje të shteteve më fetare në botë, ose thënë më mirë për të cilët feja ka...
1 2 3
Page 1 of 3