archive11 Dhjetor, 2019 - 23:43

Lajme

Ambasadorja e Francës në Kosovë: S’ka viza për ju!

Se Kosova duhet të bëjë përparim në fushën e sundimit të ligjit për të marrë dritën e gjelbër për liberalizimin e vizave e thotë edhe ambasadorja e Francës në Kosovë, Marie-Christine Butel. Në një intervistë ekskluzive për Gazetën Express, të parën që pas emërimit si ambasadore në Prishtinë, Butel ka...
Lajme

Vuçiq: Kurrë s`do ta njohim Kosovën

Serbia është e gatshme të negociojë një zgjidhje kompromisi për problemin e Kosovës, dhe nëse dikush mendon të vijë në Beograd dhe të na thotë ta njohim Kosovën si një vend të pavarur – kjo nuk do të ndodhë. Kështu tha presidenti serb Aleksandar Vuçiq në një intervistë me të...
Op/Ed

Vuçiçi, krimi dhe mashtrimi

Shkruan: Bedri Halimi Çështja e zhurmës nga Serbia rreth krimeve serbe në Kosovë, për çudi u ngrit kësaj radhe nga Vuçiqi. Pra atë nga niveli më i lartë i shtetit serbë. Dihet se Serbia në Kosovë ka bërë gjenocid kulturor, gjenocid politik, gjenocid arsimor, gjenocid ekonomik, gjenocid fizik, e madje...
Lajme

Përfundon takimi mes Kurtit e Mustafës me një marrëveshje!

Ka përfunduar takimi ndërmjet kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa, pa një marrëveshje konkrete për bashkëqeverisje. Zëdhënësi i LDK-së Besian Mustafa, me të përfunduar takimi, bëri të ditur se të dy lideret janë pajtuar që të takohen sërish deri në arritjen...
Lajme

Asfaltohen rrugët në Fushë-Kosovë

Financuar nga Komuna e Fushë-Kosovës, në bashkëpunim me Bashkimin Evropian dhe në partneritet me Ministrinë e Komuniteteve dhe Kthimit si dhe IOM-in, në lagjen 028, përkatësisht në rrugën ‘Meshari’, që është e degëzuar në tri drejtime, është realizuar asfaltimi i rrugës në gjatësi prej afro 500 metra. Po ashtu pjesë...
Lajme

Ashtu siç u ka hije, policia jonë dalin me xhipa të ri

Policia e Kosovës janë gjithmonë, në çdo kohë në shërbim dhe për sigurinë e çdo qytetari. Të përgatitur dhe të gatshëm përherë, ata janë thuajse të barabartë me policinë e vendeve të rajonit. E, së fundmi ky institucion janë pajisur me automjete të reja. Sot, ata kanë prezantuar xhipat e...
Lajme

‘Time’ shpallë “Personin e Vitit 2019”, ja kush është

Greta Thunberg, nxënësja që inspiroi një fushatë globale për të luftuar ndryshimet klimatike, është shpallur “Personi i Vitit 2019” nga revista Time. 16 vjeçarja bëhet personi më i ri që është zgjedhur personi i vitit, një traditë e Time që ka nisur që nga viti 1927, transmeton Koha.net shkrimin e...
1 2 3
Page 1 of 3