archive9 Dhjetor, 2019 - 23:22

Lajme

Kush është burri këmbëkryq në odën e Ahmet Delisë?

Edhe pse ishte rritur jetim, në prehrin e nënës, në figurën dhe karakterin e tij mishëroheshin të gjitha tiparet e një burri që i kishte hije fjala e vendi, ashtu siç shihet edhe në këtë foto, teksa rri këmbëkryq në odën e Ahmet Delisë. Po kush është ky burrë? Ismajl...
Lajme

Kameramani shqiptar që xhiroi masakrën e Reçakut: Një oficer serb ka thënë “jemi fajtorë që nuk i kemi larguar kufomat”

Kameramani i njohur kosovar i Associated Press, Sylejman Kllokoqi, ka treguar momentin kur xhiroi masakrën e Reçakut, në janar të vitit 1999. Kllokoqi në emisionin “Debat Plus” në RTV Dukagjini ka treguar se në momentin kur kanë përfunduar luftimet në Reçak, kishte shkuar për të parë se çfarë kishte ndodhur...
Lajme

Kur do të largohet mjegulla? Ky është parashikimi i motit

Mjegulla e krijuar nga mos qarkullimi i ajrit në vend ka shkaktuar ndotje të ajrit dhe rrezik nga sëmundje të ndryshme. Prishtina Weather jep parashikim se kur do të largohet mjegulla nga Kosova. “Ditëve të ardhshme do të ketë qarkullim të mjaftueshëm ajror, që do të shpërndajë ndotësit të cilët...
Lajme

Halil Kastrati e shkëmben veturën me dy shtëpi

Humanisti kosovar, Halil Kastrati, ka njoftuar se veturën që ditë më parë e ka marrë dhuratë, sot e ka këmbyer me dy shtëpi të reja. Këtë Kastrati e ka bërë të ditur përmes Facebook dhe ka shtuar se ka pasur shumë oferta por e ka pranuar atë që ka japur...
Lajme

Fotografitë e bukura, por Prishtina nuk po shihet prej ajrit të ndotur

Ajri në Prishtinë momentalisht është në vlerën afër 150, që nënkuptohet ajër i pashëndetshëm. Plot sëmundje jo vetëm të kanaleve respiratore, por edhe të tilla që lidhen me shëndetin mental, me mushkëritë, me zemrën, me kancerin, po kalojnë në trupin e atyre që jetojnë në Prishtinë këto ditë të ndotura....
Lajme

NISMA mbetet në opozitë, Jakup Krasniqi e quan koalicionin VV-LDK jodemokratik

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka thënë se partia e tij nuk ka ndonjë ofertë serioze për t’u bërë pjesë e Qeverisë, dhe se koalicioni VV-LDK është jodemokratik, pasi nuk është e thënë të bëhet patjeter ndërmjet dy partive të para, shkruan Gazeta Metro. Këto deklarata...
Auto

Dështim pas dështimi, vetura Tesla përplaset me veturën e Policisë

Modeli 3 i vetures Tesla ka deshtuar ne autopilot, si pasojë është përplasur me dy vetura te cilat ishin te ndalura ne momentin kur u goditen nga vetura Tesla. Njëra ishte veture e policise dhe tjetra veture civile. Ngjarja ka ndodhur ne mengjesin e se shtunes ne Norwalk, Connecticut,ku sipas...
1 2 3
Page 1 of 3