archive8 Dhjetor, 2019 - 22:19

Interesante

Si t’ia dilni gjatë vozitjes në mjegull

Dhjetori është një nga muajt më të pakëndshëm për drejtimin e një makine. Nëse nuk ka ngricë dhe borë, ka mjegull, e cila ndonjëherë është më e rrezikshme për shoferët sesa reshjet e borës. Çdo ditë dëgjojmë paralajmërime nga ata që janë përgjegjës për dukshmëri të dobët dhe këshilla për...
Sporti

Anthony Joshua i bën thirrje Deontay Wilderit: Jam i gatshëm

Anthony Joshua ka thënë se është i gatshëm që të përballet me Deontay Wilderin pas fitores nga Andy Ruizit. Boksieri britanik e mposhti në ripërballje meksikano-amerikanin me pikë, 118-110, 118-110 dhe 119-109 në mbrëmjen e kaluar në Arabinë Saudite. Joshua i mori sërish titujt WBA, WBO, IBF dhe IBO, por...
Lajme

Daçiq: Kosova nuk është e interesuar për vazhdimin e dialogut

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq, ka folur për dialogun në mes të Prishtinës dhe Beogradit. Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se deklarata e Albin Kurtit se nuk dëshiron që në tryezën e bisedimeve të jetë Aleksandar Vuçiq, tregon se Kosova nuk është e...
Sporti

A ka kush që e ndal Edon Zhegrovën?

Lojtari nga Kosova Edon Zhegrova, që luan me FC Baselin në Zvicër po tregon paraqitje të jashtëzakonshme. Zhegrova edhe sot në ndeshje me Sionin ku ekipi i tij ka shënuar fitore prej 4 me 0, ishte i frikshëm për skuadren kundërshtare. Në disa aksione lojtarët mysafir nuk kanë mundur ta...
Fun

Ia pa hairin internetit, e gjeti burrin nga kontinenti tjetër

Maya Feltwell tash për tash jeton në Worcester të Anglisë, por deri para tre vjetësh e kishte kaluar tërë jetën në Sao Paulo të Brazilit. Çfarë e bindi gruan 25-vjeçare ta braktisë qiellin e kaltër të Brazilit dhe ta kalojë Atlantikun? Një burrë që e njohu përmes një aplikacioni të...
ShowBiz

Kjo është “vajza e Lecit”, një super-bukuroshe

Vesa Krajkova që në publik u paraqit nga disa mediume si vajza e humoristit tashmë të ndjerë Ibrahim Krajkova – Leci, në fotot e fundit do iu “çmend”. Është vërtet një vajzë me stil, ani pse nuk është vajza e Lecit, ajo e fitoi famën ndoshta pa e kërkuar fare,...
1 2
Page 1 of 2