archive7 Dhjetor, 2019 - 23:42

Sporti

Joshua pas triumfit: Dua ta falënderoj Zotin me “Bismilah”

Anthony Joshua është mbreti i ri i peshave të rënda në boks. Ai e mposhti Ruizin me vendim të gjyqtarëve pas 12 raundeve. Pas ndeshjes, Joshua e nisi intervistën me fjalët: “Bismilah”, duke e falënderuar Zotin, shkruan Indeksonline. Joshua riktheu titujt që kishte humbur pikërisht nga Ruiz. LEXO EDHE: Këto...
Sporti

Joshua dhe Ruiz janë në ring

Ka filuar meçi më i rëndësishëm i vitit mes Anthony Joshua dhe Andy Ruiz. Para tetë muajve, Andy Ruiz Jr. e shkroi njërën ndër historinë më të mrekullueshme në botën e boksit, kur e tronditi botën duke e nokautuar në rundin e shtatë kampionin e pamposhtur të peshave të rënda,...
Sporti

Fillon meçi Ruiz-Joshua, ja ku mund ta shikoni live

Ka filuar meçi më i rëndësishëm i vitit mes Anthony Joshua dhe Andy Ruiz. Para tetë muajve, Andy Ruiz Jr. e shkroi njërën ndër historinë më të mrekullueshme në botën e boksit, kur e tronditi botën duke e nokautuar në rundin e shtatë kampionin e pamposhtur të peshave të rënda,...
Sporti

Ruiz – Joshua, këtu mund ta shikoni LIVE meçin

Anthony Joshua do të kërkojë t’i kthejë titujt e humbur në përballje me Andy Ruiz Jr, i cili e ka mposhtur disa muaj më parë. Ndeshja po pritet me shumë kërshëri nga fansat e boksit. Rimeçi mes Andy Ruiz Jr dhe Anthony Joshua, pas meçit së tyre të parë në...
Lajme

103 qytetarë kanë vdekur sivjet në komunikacion, mbi 14 mijë aksidente në rrugët e Kosovës

Për njëmbëdhjetë muaj (janar-nëntor, 2019), në Kosovë kanë humbur jetën 103 persona në aksidente të ndryshme trafiku, raporton Gazeta Sinjali. Gjatë këtij viti kanë ndodhur gjithësej 14.552 aksidente trafiku. Megjithëse shifër e lartë e personave që kanë vdekur në komunikacion, përmes statistikave të Policisë së Kosovës dhënë Gazetës Sinjali, vërehet...
Sporti

Ja në sa ora të fillojë sonte meçi Joshua – Ruiz

Anthony Joshua ndeshet me Andy Ruizin në rimeçin e jashtëzakonshëm, që është “përsëritje” e përballjes së disa muajve më parë. Joshua do ta ketë shansin të hakmerret për një prej disfatave më shokuese në histori të boksit, në meçin që zhvillohet sonte në Arabinë Saudite. Të dy boksierët u matën...
1 2 3 4
Page 1 of 4