archive5 Dhjetor, 2019 - 23:36

Lajme

Lutfi Haziri tregon se a synon të bëhet president i Kosovës

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka mohuar kategorikisht se ka për synim të bëhet president i Kosovës. Ai ka thënë se një post të tillë nuk e ka synuar asnjëherë dhe nuk është duke e synuar akoma. Thotë se vazhdon të jetë i fokusuar si kryetar...
Biznes

Hulumtimi: S’ka më punëtorë për 10 euro në ditë!

Të rinjtë braktisin vendin për shkak të nënçmimit që u bëhet gjatë kërkimit të një vendi pune. Të posa diplomuarve nuk u jepet një ofertë e denjë pune krahas nivelit të arsimimit dhe kjo është arsyeja kryesore që ata heqin dorë nga familja dhe ia mësyjnë shteteve të Perëndimit. Ky...
Lajme

SHBA, projekt-ligj për të mbrojtur ujgurët muslimanë në Kinë

Dhoma e Përfaqësuesve e SHBA-ve mbrëmë vonë miratoi një projekt-ligj që kërkon sanksione ndaj zyrtarëve kinezë, përgjegjës për shkeljet e të drejtave të njeriut kundër pakicës muslimane ujgure, transmeton Anadolu Agency (AA). Kina kundërshton SHBA-të për projektligjin për mbrojtjen e të drejtave të ujgurëve Akti për Politikat e të Drejtave...
1 2 3 4
Page 1 of 4