archive5 Dhjetor, 2019 - 23:36

Lajme

Lutfi Haziri tregon se a synon të bëhet president i Kosovës

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka mohuar kategorikisht se ka për synim të bëhet president i Kosovës. Ai ka thënë se një post të tillë nuk e ka synuar asnjëherë dhe nuk është duke e synuar akoma. Thotë se vazhdon të jetë i fokusuar si kryetar...
Biznes

Hulumtimi: S’ka më punëtorë për 10 euro në ditë!

Të rinjtë braktisin vendin për shkak të nënçmimit që u bëhet gjatë kërkimit të një vendi pune. Të posa diplomuarve nuk u jepet një ofertë e denjë pune krahas nivelit të arsimimit dhe kjo është arsyeja kryesore që ata heqin dorë nga familja dhe ia mësyjnë shteteve të Perëndimit. Ky...
Lajme

SHBA, projekt-ligj për të mbrojtur ujgurët muslimanë në Kinë

Dhoma e Përfaqësuesve e SHBA-ve mbrëmë vonë miratoi një projekt-ligj që kërkon sanksione ndaj zyrtarëve kinezë, përgjegjës për shkeljet e të drejtave të njeriut kundër pakicës muslimane ujgure, transmeton Anadolu Agency (AA). Kina kundërshton SHBA-të për projektligjin për mbrojtjen e të drejtave të ujgurëve Akti për Politikat e të Drejtave...
Lajme

Deputetja e shqiptare nuk përmbahet dot, shpërthen në lotë

Deputetja e Durësit, Edilra Hyseni, ka folur në Kuvend ditën e sotme në lidhje me tërmetin e fuqishëm që e goditi Shqipërinë më 26 nëntor. Ajo që në nisje të fjalës së saj nuk arriti që t’i mbante dot lotët, shkruan Top Channel. Hyseni u shpreh se planet ishin komplet...
Lajme

I forti i LDK’së me reagim të fortë ndaj Vetëvendosjes

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli i ka quajtur të ngutshme dhe të neveritshme disa komente të aktivistëve të Lëvizjes “Vetëvendosje”. Ai ka bërë të ditur  se gjatë disa ditëve të kaluara, ka larguar nga rrethi i shokëve në fcb, disa aktivistë të VV-së të njohur e panjohur....
Lajme

Gjykata Speciale s’ka të ndalur, fton edhe një komandant të UÇK’së

Ish-komandanti i brigadës 125, Nehat Basha është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale Këtë e ka bërë të ditur kryetari i Organizatës së Veteranëve të Lufutës së UÇK’së, Hysni Gucati. Gucati përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se ka marrë lajmin për ftesën e Bashës nga Gjykata Speciale....
1 2 3
Page 1 of 3