archive4 Dhjetor, 2019 - 21:51

Lajme

Kërkohet që Albin Kurtit të bëjë koalicion me Kadri Veselin

Ish-kandidatja e Vetëvendosjes për deputete, Majlinda Bregasi, i ka bërë thirrje Albin Kurtit të bëhet bashkë me ish shefin e SHIK-ut Kadri Veselin për të qeverisur me Republikën. Bregasi ka thënë se VV bashkë me PDK-në e çojnë LDK-në në pension. Simpatizantët e Albin Kurtit kanë nisur të shprehen publikisht...
Lajme

Krasniqi: LDK e VV për pozita dojnë me u ça

Frashër Krasniqi nga Partia Social Demokrate ka ironizuar me faktin që LDK dhe VV nuk po arrijnë të merren vesh për formimin e Qeverisë, shkaku i pozitave, transmeton Periskopi. Krasniqi ka shkruar se për program e koncept u pajtuan lehtë, por pozitat nuk i lëshojnë dot. Ja reagimi i plotë:...
Lajme

Policia e Shqipërisë bëhet me “Range Rover”, modeli i fundit

Një paradë e “Range Rover”-it në sheshin “Nënë Tereza”. Kjo është pamja që shihet sot në zemër të kryeqytetit ku janë rreshtuar dhjetëra makina me stemën e Policisë Shqiptare bashkëngjitur me atë të Bashkimit Evropian. Siç shihet edhe në foto, makinat me kilometrazh zero janë parkuar në shesh ku pritet...
Lajme

Motoçikleta godet këmbësorin në Pejë

Një aksident trafiku ka ndodhur pasditen e sotme në Pejë, ku një motoçikletë ka goditur një këmbësor në rrugën “Bill Clinon”. Rastin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Dritan Rugova i cili ka thënë se rreth orës 16:10 ka ndodhur një aksident trafiku...
Lajme

Në varrezat myslimane në Mitrovicë të Veriut gjenden mbetje mortore

Autoritetet e Kosovës konfirmuan se gjatë gërmimeve në brendësi të hapësirës së varrezave të komunitetit mysliman në Mitrovicë të Veriut kanë gjetur të mërkurën mbetjet mortore të së paku dy personave, që dyshohet se janë viktima të luftës së fundit në Kosovë dhe janë në listën e personave të pagjetur...
Lajme

Televizioni kosovar: Amerika takon Thaçin dhe Kurtin në Berlin

Hendeku politik mes Hashim Thaçit dhe Albin Kurtit është aq i thellë saqë do të duhet angazhim i madh amerikan në njërin nga qytetet më me ndikim në politikën europiane, Berlin, për ta jetësuar takimin mes tyre. Nesër në kryeqytetin gjerman do të mbahet konferenca “Ballkan Dialogues” (Dialogët Ballkanas), organozuar...
ShowBiz

Modelja e famshme pozon komplet e zhveshur në pjesën e sipërme

Modelja e njohur, Demi Rose, nuk po i ndalon pozat provokative. Ajo së fundmi e ka publikuar një të tillë nga Tajlanda ku duket tejet joshëse e zhveshur. Modelja nuk ngurron asnjëherë të shfaqet e tillë. https://www.instagram.com/p/B5mimRwgW_S/?utm_source=ig_web_copy_link https://www.instagram.com/p/B5i6ug2gHoI/?igshid=52jk7v8tkyxt...
Lajme

LDK kategorike: Pa postin e presidentit, nuk ka koalicion

LDK ka vullnet të arrijë një marrëveshjeje të baraspeshuar, të qëndrueshme dhe afatgjatë. Diskutimet mes dy partive, siç thonë ata, do të vazhdojnë në mirëbesim dhe pa ju nënshtruar presioneve publike. Kjo është një pjesë e deklaratës që ka lëshuar sot Lidhja Demokratike e Kosovës pas tensioneve që ndodhen dje...
1 2 3
Page 1 of 3