archive2 Dhjetor, 2019 - 21:36

Lajme

Nesër bie borë në Kosovë

Parashikimi i motit. Datat: 3.12.2019 – Ftohtë dhe kryesisht vranët. Herët në mëngjes reshje shiu dhe bore, që më pas do të shndërrohen në borë. Pasdite dhe në mbrëmje reshjet pritet të pushojnë. Erë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga verilindja 5-12m/s. Indeksi UV: 1. 4.12.2019 – Ftohtë. Në mëngjes...
Lajme

Si të veproni për dëmet nga tërmeti, AMF ka një thirrje për qytetarët

Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare i Shqipërisë u ka bërë thirrje qytetarëve të prekur nga tërmeti, që kanë një kontratë për sigurimin e banesës apo pronës nga katastrofat natyrore të kontaktojnë menjëherë shoqërinë e sigurimit për të njoftuar për dëmtimet e ndodhura. Përmes një njoftimi zyrtar AMF informon familjet e prekura...
Sporti

UEFA jep dritën e gjelbër për rinovimin e “Adem Jasharit”

Ditë më parë, Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit ka prezantuar projektin madhor për renovimin e stadiumit “Adem Jashari”, i cili do të kushtojë mbi 12 milionë euro. Me këtë investim synohet që ky objekt të marrë licencën e kategorisë 4-të nga UEFA. Drejtori i Departamentit të Sportit, Ibër Alaj,...
Lajme

Provokoi me flamur të Serbisë: Përfundon aty ku nuk e mendonte!

Policia e Kosovës ka arrestuar një serbe tek ura në Mitrovicë e cila ka kaluar nga Veriu në Jug të Mitrovicës, e cila ka provokuar qytetarët me flamur të Serbisë, shkruan Gazeta Metro. Një qytetar e kapur momentin e arrestimit që mund ta shihni në linkun e mëposhtëm: “Policia e...
1 2 3 4
Page 1 of 4