archiveDhjetor 2019

Lajme

Ambasadori Kosnett dhe gruaja e tij urojnë më të mirat në vitin 2020

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka uruar qytetarët për festën e Vitit të Ri. Në një dedikim përmes një video-incizimi të rikthyer të 23 dhjetorit të këtii viti, ku shihet i shoqëruar edhe nga bashkëshortja Alison, ambasadori amerikan, pati thënë se eksperienca njëvjeçare në Kosovë ishte...
Lajme

Familja Kurti ju uron Vitin e Ri

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje dhe njëkohësisht kandidati për kryeministër i qeverisë së ardhshme, Albin Kurti, ka uruar vitin e ri përmes një shkrimi në rrejtin social Facebook. Urimin ua dedikoi të gjithëve, kudo. “Të gjithëve, kudo e me këdo që jeni, gëzuar Viti i Ri 2020 nga Rita, Lea dhe...
Lajme

Vendi ku presidenti Thaçi do ta pres vitin e ri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk do ta presë vitin e ri si të gjithë të tjerët, afër familjes. Ai do të jetë prezent në kazermën “Adem Jashari” të FSK-së, shkruan lajmi.net. Kjo bëhet e ditur përmes një komunikate për media nga zyra e presidencës. “Presidenti i Republikës së Kosovës,...
Lajme

Haradinaj: Problemet me rrymë janë rregulluar

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka thënë se janë në kontakte të vazhdueshme me KEDS-in lidhur me furnizimin me energji elektrike. “Ne kemi pranuar njoftimet për probleme të vogla për shkak të mbingarkesës në Malishevë, Mushtisht, Klinë dhe Fushë Kosovë. Këto janë duke u trajtuar”, ka shkruar Haradinaj në Facebook....
Lajme

Haradinaj viziton pikën kufitare në Merdare

Në ditën e fundit të vitit 2019, kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj, e ka vizituar Merdaren ku është njohur me punën që po kryen policia dhe Dogana e Kosovës në këtë pikë kufitare me Serbinë, e cila është e njohur për nga frekuentimi i madh i udhëtarëve sidomos gjatë kohës...
Lajme

Viti i ri mbërrin në vende të ndryshme të botës

Ndërsa në vendin tonë po përmbyllen përgatitjet e darkës së fundvitit, Viti i Ri 2020 tashmë ka mbërritur për banorët e Paqësorit. Në orën 11, sipas kohës lokale, banorët e Samoa dhe Kiribati ishin të parët që i uruan mirëseardhje vitit të ri 2020 por edhe shekullit të ri. Një...
Lajme

Hoxhaj e nis festën e Vitit të Ri me Presidentin Thaçi

Enver Hoxhaj nga Partia Demokratike e Kosovës, ka zgjedhur që me Presidentin Hashim Thaçi të shijojë gotën e parë të festës së Vitit të Ri. Këtë e ka bërë të ditur vet Hoxhaj, përmes llogarisë së tij në facebook, ndërsa ka ndarë edhe një fotografi të momentit ku shihen bashkë...
Lajme

Ish-presidentja: Qoftë viti 2020 i mbarë për Kosovën

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka uruar Vitin e Ri të gjithë qytetarëve të vendit. “Të dashur miq, uroj që viti 2020 t’ju gjej të bashkuar, solidarë e të lumtur pranë njëri tjetrit”. “Qoftë vit i mbarë për Kosovën dhe të gjithë qytetarët e saj- kudo që janë. Gëzuar dhe...
Lajme

Thaçi i kërkon Ramës ta heq taksën rrugore dhe kufirin Kosovë-Shqipëri

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se Republika e Kosovës është e gatshme të nënshkruajë marrëveshje bilaterale në iniciativa rajonale kurdo që këto shtete e trajtojnë Kosovën si shtet i pavarur dhe sovran. Thaçi në konferencën e fundvitit me gazetarë i kaëbëri ftesë kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama që...
1 2 3 93
Page 1 of 93