archive23 Nëntor, 2019 - 23:45

Sporti

Pamje shokuese: Basketbollisti grushton pa mëshirë gjyqtarin shqiptar

Një ndeshje basketbolli në Durrës në mes Teutës dhe Tiranës nuk ka përfunduar mirë. Një nga basketbollistët iu ka vërsulur referit të ndeshjes. Po ashtu pas këtij sulmi gjyqtari është larguar nga fusha. Ende nuk dihet se sa shumë ka marrë lëndime referi apo arsya e këtij veprimi të pahijshëm...
Sporti

Njihuni me stadiumin ku do të zhvillohet ndeshja Maqedoni- Kosovë, ka kapacitet gati tre herë më të madh se ‘Fadil Vokrri’

Tashmë dihet se Kombëtarja e Kosovës në futboll do të jetë mysafire e Maqedonisë së Veriut, në ndeshjen e vlefshme për gjysmëfinalen e playoffit për kualifikim në Euro 2020 nga Liga e Kombeve. “Dardanët” e humbën mundësinë të sigurojnë biletën për në Euro 2020 përmes kualifikimeve direkte, pasi e mbyllën...
Lajme

Letra në “Mati 1” shkruan se kush hedh mbeturina del në Youtube, qytetarët filmohen duke bërë veprimin e ulët

Anipse në Kosovë parashihen gjoba për personat që hedhin mbeturina në vendet që nuk janë të lejuara, kjo nuk po i ndalon në mosbërjen e këtij veprimi disa banorë të lagjes “Mati 1” në Prishtinë. Momentin kur këta persona të papërgjegjshëm hedhin mbeturinat pranë mbishkrimit “Kujdes, mos hedh mbeturina se...
Lajme

Gjini: Qeveria Kurti me probleme serioze

Kryetari i Komunës së Gjakovës dhe nënkryetari i parë i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini ka folur në një intervistë për lajmi.net për komunën që udhëheq, partinë e tij dhe zgjedhjet nacionale. Gjini është shprehur se në mandatin e tij gati dy vjeçar deri më tani në Gjakovë...
Lajme

Vendosen 300 flamuj kuqezi në rrugën që të çon drejt Serbisë

Pak ditë para festës së 28 Nëntorit, një grup i vullnetarëve kanë vendosur flamuj në Podujevë. Kësaj radhe, përveç që janë vendosur për festën e 28 Nëntorit, këta flamuj i janë dedikuar tashmë të ndjerit kapitenit të Forcës së Sigurisë së Kosovës, Baki Ejupi, i cili ndërroi jetë javë më...
ShowBiz

Aktoren e bukur angleze e tradhton fustani, i dalin krejt

Aktorja angleze, Kimberley Garner, ka tërhequr vëmendje të madhe në premierën e filmit të ri “Charlie’s Angels”, në Londër. Tridhjetëvjeçarja është shfaqur me një fustan të zi dhe mjaft të tejdukshëm, teksa të gjithë sytë janë kthyer nga ajo. Veshja që kishte zgjedhur bile e ka tradhtuar jo pak Garnerin,...
Lajme

Dëmtohen minibibliotekat, vidhen librat në Prishtinë

Organizata ETEA ka reaguar ndaj dëmtimit të minibiblotekave në Bregun e Diellit dhe në Lagjen e Spitalit. ETEA, e cila ka ndërtuar këto minibiblioteka, ka theksuar se nga përvoja e deri tanishme kanë kuptuar se minibibliotekat janë në rrezik të lartë në ditët e para dhe kjo duket se vjen...
1 2 3 6
Page 1 of 6