archive22 Nëntor, 2019 - 23:14

Sporti

Fauli i vitit, gjuajtja më qesharake që keni parë ndonjëherë

Një video e cila është bërë hit nëpër rrjetet sociale, tregon një nga momentet më qesharake që keni parë ndonjëherë gjatë ekzekutimit të një goditje dënimi në futboll, shkruan Korrespodenti. Kjo video është më e veçanta e këtij lloji, jo vetëm për pasojat e kësaj goditje dënimi, por edhe për...
Lajme

Aksident i rëndë në Klinë, katër të lënduar

Katër persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti mes dy automjeteve në rrugën Prishtinë – Pejë, në fshatin Dollc, para pak minutave. Zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Pejës, Xhevat Ibraj tha për gazetën Sinjali se personat e lënduar kanë pranuar ndihmë mjekësore në QMF në Klinë. “Aksidenti ka...
Lajme

Reagon serbi që aderoi në VV – thotë se mediet serbe po e sulmojnë

I aderuari së fundmi në Lëvizjen Vetëvendosje, Bojan Bozoviq, thotë se mediet serbe kanë filluar ta sulmojnë e akuzojnë atë, shkruan Gazeta Online Insajderi. Bozoviq, që ishte pjesë e Partisë Demokratike të Kosovës, ka shkruar në Facebook që pavarësisht sulmeve, ai nuk frikësohet dhe se mund të qëndrojë në veriun...
Lajme

Eskalon debati: Albin Kurti akuzon prezantuesin që e ka paguar PDK

Një debat i nxehtë është zhvilluar mbrëmë në njërin prej televizioneve më të shikuar në Shqipëri, Top Channel. Kandidati për kryeministër të Republikës së Kosovës, Albin Kurti kishte rreth vetës ‘top’ analistët politik nga shteti amë. Këta të fundit e “bombarduan” me një sërë pyetjesh liderin e Lëvizjes “Vetëvendosje”. Ky...
Lajme

Nëse e shihni këtë person menjëherë lajmëroni policinë

Policia e Kosovës, Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, bazuar në autorizimin e organit kompetent për publikimin e fotos së personit të kërkuar më Letërreshtim, me qëllim lokalizimin dhe rrjedhimisht arrestimin e tij, lëshon Kërkesë për bashkëpunim me qytetarët. Personi i dyshuar është: NASER (ZENUN) OSMANAJ  i lindur me 22.03.1965 në...
Sporti

Lajm i keq për Kosovën, ja sa do të mungojë Muriqi

Dëmtimi i pësuar në ndeshjen e fundit me Fenerbahcen në kampionatit turk që e mbajti jashtë dy sfidave që zhvilloi Kosova ndaj Republikës Çeke dhe Anglisë, është më i rëndë sesa parashikohej për Vedat Muriqin. Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës do të qëndrojë rreth 6 javë jashtë fushave të futbollit....
Lajme

Gjendet i vdekur një 16 vjeçar

Tragjedi në një familje shqiptare ku një 16-vjeçar humbi jetën pasi pësoi arrest kardiak në Roseto degli Abruzzi, në Teramo të Italisë. Matteo, i lindur në Itali nga prindër shqiptarë, u shua në gjumë. Ai u gjet i pajetë në shtrat mëngjesin e së enjtes nga nëna e tij. “Matteo...
Lajme

A u ndanë sot postet ministrore? Flet Albin Kurti

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pas takimit me liderin e LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se zhvilluan një takim konstruktiv dhe theksoi se në të njëjtën kohë po zhvillohej edhe takimi i grupeve punuese të të dy partive që po e harmonizojnë programin e ardhshëm qeverisës. Sipas tij, në...
Lajme

Vuçiq: I thash Kurtit “bëhu më i sjellshëm, idiot”

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, e ka ofenduar rëndë pretendentin kryesor për kryeministër të Kosovës, Albin Kurtin. I pyetur nga Spiegel për të komentuar qëndrimet e Kurtit se do të ketë qëndrim më të ashpër ndaj Serbisë dhe nëse e ka takuar ndonjëherë, Vuçiq ka shtrembëruar një deklaratë të Kurtit ku...
1 2 3 4
Page 1 of 4