archive21 Nëntor, 2019 - 23:16

Auto

Njihuni me ‘bishën’ e quajtur Mercedes Maybach GLS 2020

Mercedes ka prezantuar këtë të enjte modelin më të ri Maybach GLS 600. Duke shënuar herën e parë që emblema e Maybach vihet në një model prodhimi që nuk është një S-Class, Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC përfaqëson majën e modeleve luksoze SUV nga Stuttgarti. GLS 600 mundësohet nga një motor...
Lajme

Kurti: Njerëzit nuk duan ta japin Mitrovicën për bashkim kombëtar

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosjes dhe kandidati për kryeministër, Albin Kurti, ka thënë se rënia e dëshirës për bashkim kombëtar, ka ardhur nga ideja e shkëmbimit të territoreve. Ai në një intervistë për Top Channel ka thënë se njerëzit nuk duan të japin Mitrovicën për bashkim kombëtar. “Rënia e dëshirës për...
Sporti

“No comment: Majlind proud of you”

Futbollisti Edon Zhegrova ka postuar në profilin e tij në Instagram një fotografi të kampiones olimpike në xhudo, Majlinda Kelmendit, transmeton Indeksonline. Mesfushori kosovar ka ironizuar me pompozitetin që i është dhënë mikpritjes së tifozëve dhe futbollistëve anglezë. “No comment. Majlind proud of you” shkruan Zhegrova. Në fotografi shihet xhudistja...
Shkencë

Profesori amerikan: Në Mars ka insekte

“Në Mars ka patur dhe ka ende jetë”. Nuk është slogani i një seriali në Netflix, por deklarata e bujshme e një profesori të Universitetit të Ohio, në Shtetet e Bashkuara, thelbi i një ligjërate konferencën vjetore të Shoqatës së Entomologjisë, asaj pjese të shkencës që studion insektet. William Romoser...
ShowBiz

Rita Ora preket nga kjo sëmundje, shumë e përhapur në vendin tonë

Këngëtarja e njohur kosovare, Rita Ora, është bërë pjesë e filmit “Twist” ku ka njërin nga rolet kryesore. Ora ka thënë se është e sëmurë dhe se ka marrë ndihmë mjekësore, transmeton Klan Kosova. “Jo grip, nuk do të më marrësh! Ndërprerjet e xhirimit të filmit në kohën e drekës/pushimi...
Sporti

Serbi – Shqipëri/ Pamjet e tmerrshme që nuk do të shlyhen asnjëherë nga memoria e të gjithë shqiptarëve

Ndeshja e futbollit ndërmjet Serbisë dhe Shqipërisë, e zhvilluar më 14 tetor 2014 në Beograd, e vlefshme për kualifikimet për kampionatin evropian të futbollit "Franca 2016", ishte tema kryesore, për të cilën flisnin mediat, jo vetëm ato shqiptare, por edhe në mbarë botën. Kjo ndeshje e vlefshme për kualifikimet Euro...
1 2 3 5
Page 1 of 5