archive20 Nëntor, 2019 - 23:45

Shëndeti

Lodhja emotive, më e keqe se ajo fizike

Ajo quhet lodhje emocionale dhe është më e keqja që ekziston, më e rrezikshme se lodhja fizike. Është më e lehtë të qetësosh një trup të lënduar se një shpirt të lodhur. Jeta nuk ka qenë kurrë e lehtë, por duket se gjërat janë përkeqësuar kohët e fundit, të paktën...
Sporti

Mbappe kallet pas këngëtares shqiptare

Kylian Mbappe e ka pëlqyer një foto të këngëtares shqiptare. Këngëtaret Anxhelina Hadërgjonaj dhe Beatrix Ramosaj me rastin e Halloweenit janë shoqëruar në Francë në një ndejë së bashku me yjet e Paris Saint-Germainit, Neymar dhe Kylian Mbappe, shkruan lajmi.net. Së bashku me ta e kanë shkrepur edhe një fotografi...
ShowBiz

Sinan Vllasaliu dhe Meda publikojnë këngën e re

Dy këngëtarët e mirënjohur shqiptarë Sinan Vllasaliu dhe Meda, kanë publikuar projektin më të ri muzikor. Kënga titullohet “2 min” dhe është publikuar e shoqëruar me videoklip, transmeton Gazeta Sinjali. Për tekstin dhe muzikën është përkujdesur Ilir Berani, ndërsa për orkestrimin Virusi. Kënga është publikuar në YouTube dhe mbetet të...
ShowBiz

Gjendet e vdekur modelja 23-vjeçare

Një modele dhe trajnere fitnesi është gjetur e vdekur në shtëpinë e saj në Kaliforni. Në trupin e 23-vjeçares Alondra Getsemani Villasenor kishte shenja të goditjes me thikë, ndërsa është qëlluar edhe me plumb në kokë. Mediat lokale thanë se ajo u gjet nga nëna e saj, e cila shkoi...
Lajme

Video që Albin Kurti “nuk ka dëshirë tash ta shohë”

Përplasjet mes zyrtarëve të Nismës dhe atyre të Lëvizjes Vetëvendosje ende po vazhdojnë. Këtë herë është zëdhënësi i Degës së Nismës në Prizren, Erzen Musliu, i cili ia ka kujtuar Vetëvendsojes se kush e solli në pushtet në Prizren, shkruan Fakte Plus. Para dy viteve Nismëtarët ishin të mirë për...
ShowBiz

Artistët ndihmojnë Burbuqe Berishën, ofrojnë pikturat në ankand

Shumë artistë kanë dhuruar pikturat e tyre që ti ofrojnë për shitje, fond ky që do të shkojë për të ndihmuar në shërimin e regjisores Burbuqe Berisha, shkruan KultPlus. Luan Mulliqi, Ismet Jonuzi, Zake Prelvukaj, Eliza Hoxha, Lorik Sylejmani, Valdete Vucitërna, Visar Mulliqi, Arlinda Hajrullahu, Hajrush Fazliu, Muhamet Ahmeti, Musë...
Sporti

UEFA dënon Serbinë për shkak të Kosovës

Kombëtarja e futbollit të Serbisë po përballet me një dënim të ri pasi UEFA ka filluar procedurat disiplinore. Kjo pasi që tifozët serbë në ndeshjen kundër Ukrainës brohoritën parulla politike “Kosova është Serbi”, transmetojnë mediat serbe. Serbia ishte dënuar me kusht për shkak të veprimeve të ngjashme në ndeshjen kundër...
1 2 3 6
Page 1 of 6