archive18 Nëntor, 2019 - 23:43

ShowBiz

Shkurte Fejza feston ditëlindjen, ja sa vite ka mbushur

Shkurte Fejza sot feston ditëlindjen. Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Shkurte Fejzua, sot feston ditëlindjen, shkruan lajmi.net. Ajo ka mbushur 58 vite jetë, gjysmën prej të cilave me shumë suksese në karrierë. Me rastin e kësaj dite të veçantë për të, këngëtarja ka pranuar urime të shumta nga familjarë, miq, kolegë...
Sporti

BBC: Sikur futbolli të kishte më tepër tifozë si kosovarët

Pritja që i bën tifozët kosovarë Kombëtares së Anglisë, ka bërë që të mahnitet e gjithë bota. Të shtangur kanë mbetur veçanërisht anglezët, derisa mediumet më të mëdha nga Ishulli kanë raportuar për këtë mikpritje. Televizioni britanik BBC, ka postuar një fotografi të dy fëmijëvë, njëri me fanellë të Kosovës...
Lajme

Kujdes si lëvizni me veturë në Prishtinë, mund të gjobiteni

Aksioni për rregullimin e rendit në komunikacion në komunën e Prishtinës ka disa ditë që po vazhdon. E në baze të këtij aksioni policia ka bërë të ditur se nuk do të ketë tolerancë ndaj personave të cilët i thyejn rregullat e komunikacionit. E gjithë kjo për shkakë të tollovisë...
Biznes

Ndryshon çmimi i naftës

Komisioni Rregullator për Energjetikë sot vendosi çmime të reja të derivateve të naftës. Nga sonte në mesnatë çmimi i benzinës do të shitet më lirë për gjysmë denari, ndërkaq çmimi i dizelit mbetet i pandryshuar, raporton TV21. Euro Super Bs-95 do të shitet për 68 denarë për litër ndërsa Euro...
Lajme

E tmerrshme: Kjo është gjendja e ajrit në Prishtinë

Gjatë periudhës së vjeshtës e sidomos gjatë dimrit niveli i ndotjes së ajrit në Prishtinë bëhet një nga shqetësimet kryesore për qytetarët e Prishtinës. Gjatë vitit të kaluar shkalla e ndotjes së ajrit në Prishtinë ka qenë e lartë, madje ndër vendet me ajrin më të ndotur në Botë, shkruan...
Sporti

Anglezët duke kënduar në kor: Serbët janë bastardë kudo që shkojnë

Stadiumi “Fadil Vokrri”, ka qenë nikoqir i rreth 1 mijë tifozëve anglezë që kishin ardhur për të ndjekur ndeshjen Kosovë-Angli, shkruan Periskopi. Tifozët anglezë kishin pushtuar Prishtinën dy net para ndeshjes. Në shumë kafiteri ata festuar duke pirë birra dhe duke kënduar në kor “Serbët janë bastardë kudo që shkojnë”....
Sporti

Challandes ka zgjidhje edhe për problemin me bileta

Kualifikimet për EURO 2020 përfunduan për Kosovën mbrëmë me një paraqitje të mirë por me rezultat zhgënjyes, shkruan Periskopi. Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, është mysafir në Info Magazinë të Klan Kosovës. Challandes gjithashtu ka folur edhe për kërkesën e madhe të tifozëve për të qenë të pranishëm në stadium....
Lajme

Ngjarje e rëndë, vriten tre persona në një market

Të paktën tre persona u vranë nga të shtënat në një supermarket Valmart në Duncan, Oklahoma, tha policia. Dy persona u vranë në makinë dhe personi i tretë në parking, sipas shefit të policisë lokale Danny Ford, raporton AP. Ford shtoi se policia po kërkon dëshmitarë okularë të të shtënave....
Sporti

Challandes, trajnerit të Anglisë: “Ne ju presim si heronj, ju…”

Kosova i ka mbyllur me humbje kuaklfikimet për Euro 2020, duke përfudnuar e treta në Grupin A me 11 pikë të grumbulluara. ‘Dardanët’ u mposhtën 0-4 nga Anglia në sfidën e fundit në ‘Fadil Vokrri’. ‘Tre Luanët’ u respektuan në maksimum para këtij takimi dhe për këtë ka disa fjalë...
1 2 3 5
Page 1 of 5