archive17 Nëntor, 2019 - 23:09

Sporti

Kushtoi më shumë se 70 milionë euro por stadiumi i ri i Shqipërisë u bë për mbjellje patatesh qysh në ndeshjen e parë

Kombëtarja e Shqipërisë po debuton sonte në “Air Albania”, stadiumin e ri të kuqezinjëve që ka kushtuar më shumë se 70 milionë euro, shkruan Periskopi. Sidoqoftë, në përballjen debutuese kundër Francës, janë shfaqur probleme jo të zakonshme për një stadium ku i bëhet sefte një ndeshje. Bari ka filluar të...
Sporti

Ambasadorja Çitaku i fal zemrën futbollistit të Kosovës

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka postuar një fotografi të lojtarit të Kombëtares së Kosovës, Benjamin Kololli, duke thënë se ia fituar zemrën, shkruan Periskopi. “Ai luajti me zemër dhe fitoi zemrën time”, ka shkruar Çitaku. Ndryshe, Kosova është mposhtur nga Anglia në “Fadil Vokrri” më rezultat 0-4./Periskopi/...
Lajme

Momenti kur Policia nxjerrë jashtë stadiumit këngëtarin kosovar

Pjesëtarë të Policisë së Kosovës janë detyruar që të mos i lejojnë hyrjen në stadium një të riu. Këngëtari ‘Noga’ është nxjerrë jashtë nga stadiumi ‘Fadil Vokrri’ pasi me vete pati gjëra të cilat nuk lejohet në përcjelljen e një ndeshje futbollistike. Sipas burimeve të Indeksonline i njëjti ka rezistuar...
Sporti

Gjendje e tmerrshme në sheshin e Prishtinës pas ndeshjes

Mijëra tifozë të Kosovës tashmë kanë braktisur sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë, por pas vetes kanë lënë ‘diçka tjetër’. Kosova sonte pësoi debakël si vendës nga Anglia 0:4, në ndeshjen e fundit për kualifikimet në evropianin 2020. Tifozët të cilët nuk kishin mundur ta përcjellin ndeshjen brenda stadiumit, ishin mbledhur...
Sporti

As humbja 4-0 nuk e ndalë festën e dardanëve

Përfundimi i ndeshjes së fundit të grupit për kualifikime në Euro 2020 nuk i ka zhgënjyer tifozët e kombëtares së Kosovës. Fituesja e Grupit A, Anglia, e mposhti Kosovën me rezultat 0-4 në stadiumin “Fadil Vokrri”, mirëpo kjo nuk i ka ndalur Dardanët. Pas ndeshjes, tifozët e kombëtares së Kosovës...
Sporti

“Kurrë në jetë nuk kam përjetuar atmosferë të tillë”

Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate ka mbetur gojëhapur nga pritja që Kosova i ka bërë atij dhe futbollistëve të tij. “Tre Luanët” sonte mposhtën “Dardanët” me rezultat 4-0, por tashmë gjithçka ishte vendosur në grup pas humbjes me Çekinë, shkruan Periskopi. “Kosova bëri një ndeshje të vështirë në...
1 2 3 5
Page 1 of 5