archive16 Nëntor, 2019 - 23:31

Sporti

Zyrtare: Mësohet kundërshtari i Kosovës në Ligën e Kombeve për mundësinë e dytë të kualifikimit në Evropian

Kombëtarja e Maqedonisë Veriore edhe zyrtarisht do të jetë kundërshtarja e radhës për Kosovën, në gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve. Maqedonia Veriore ka pësuar humbje 2:1 në përballjen kundër Austrisë, duke shuar edhe matematikisht shpresat për kualifkimi përmes eliminatoreve. Golat e David Alba në minutën 8’ dhe Stefan Lainer në...
Lajme

Ç’do të ndodhte nëse Rusia do të sulmonte vendet e NATO’s?

Tensionet aktuale midis Rusisë dhe NATO-s, kanë bërë që shumë njerëz ta vlerësojnë me kujdes këtë pyetje, dhe të shqyrtojnë gjendjen aktuale të armëve, dhe sofistikimin teknologjik të ushtrisë ruse. Natyrisht, stërvitjet e mëdha ushtarake të Rusisë, dhe aneksimi i gadishullit të Krimesë, i ka nxitur analistët e Pentagonit të...
Sporti

Pyetja e gazetarit shqiptar që e ‘detyroi’ selektorin e Anglisë të shpërthente në të qeshura

Anglezët kanë mbetur të impresionuar me mikpritjen që u kanë bërë kosovarët. Trajneri Gareth Southgate në konferencë për shtyp, ishte i nderuar me mbështetjen që po i bëhet Kombëtares së tij. Tifozët kosovarë pritet që në ndeshjen e nesërme të tregojnë respekt dhe të duartrokasin sidomos lojtarët me ngjyrë. Megjithatë,...
ShowBiz

Tayna vjen me një ‘Freestyle’ bombastik

Një muaj prej se e publikoi hitin e saj më të fundit, “Sicko”, Tayna ka ardhur me një “Freestyle” që është shpërndarë në YouTube. Me ‘beat’ nga Lytton Scott dhe tekst të vet reperes, ajo vjen me një interpretim fantastik që padyshim se do të mirëpritet nga fansat e saj....
Sporti

Gjithçka që duhet të dini për ndeshjen Kosovë-Angli

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll nesër (e diel) zhvillon ndeshjen e fundit të ciklit kualifikues për Kampionatin Evropian ndaj Anglisë. Kombëtarja angleze ka siguruar kualifikimin në ‘Euro 2020’, teksa Kosova nuk ka arritur ta bëjë një gjë të tillë përmes kualifikimeve, por mundësia e vetme tani mbetet te Liga e...
Lajme

Gjendet një person i vrarë në banesë

Pasditen e sotme një person është gjetur i vrarë në banesën e tij në Dibër. Raportohet se viktimë ka mbetur Xheladin Mandri 68 vjeç. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në fshatin Shumbat të Dibrës. Nga informacionet paraprake dihet se i moshuari jetonte i vetëm. Ndërkohë Policia po kryen veprimet hetimore,...
Lajme

Southgate: Nesër festë për Kosovën, mëkat që nuk u kualifikua

Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate ka thënë se nesër në Kosovë do të jetë festë, derisa ka theksuar se është mëkat që “Dardanët” nuk arritën kualifikimin. “Nesër është një festë për Kosovën, mëkat që nuk do të jetë në gjendje që të kualifikohet përmes kësaj faze, por presioni...
Sporti

Me valle e tupana anglezët e “kallin” sheshin

Një numër i madh i tifozëve të Kombëtares së Anglisë kanë ardhur në Kosovë të shtunën për të shikuar ndeshjen e madhe Angli-Kosovë, shkruan Indeksonline. E ata duket se po e shijojnë qëndrimin e tyre në Prishtinë deri në pikë të fundit. Përveq që janë ndarë të knaqur me mikëpritjen,...
Lajme

Dimri erdhi, borë dhe acar në këto vende

Bora, akulli dhe shirat e rrëmbyeshëm kanë shkaktuar ndërprerje të energjisë elektrike për dhjetëra e mijëra shtëpi në Francën juglindore. Autoritetet i kanë kërkuar njerëzve të qëndrojnë larg rrugëve pasi një shofer humbi jetën si pasojë e një peme që u shkul me rrënjë nga era e fortë. Janë rreth...
Sporti

Tifozi anglez i fascinuar: Kosova vendi më i mirë në botë

Një tifoz me emrin Josh Pownall është duke e shijuar në maksimum udhëtimin e tij në Kosovës për të ndjekur kombëtaren e tij, Anglinë. Përfaqësuesja e Kosovës është nikoqire e Anglisë në takimin e fundit eliminator për Euro 2020 në kuadër të Grupit A. Si drejtuesit e Federatës së Futbollit...
Sporti

Shikoni sa bukur e presim Anglinë në aeroport

Kosovarët vazhdojnë të i mahnisin popujt e tjerë me mikëpritjen që u bëjnë kur vizitojnë konakun e tyre. E kështu u dëshmua edhe sonte në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”. Pas zbritjes së lojtarëve, futbollistët janë mirëpritur në mënyrën më të mirë të mundshme. Me buqetë të luleve në...
Sporti

Trajneri i Anglisë habitet nga mikpritja që u është bërë në Kosovë

Trajneri i Anglisë i ngazëllyer nga ajo që ka parë në Kosovë: Jemi të nderuar, na keni dhënë ndjenjë të veçantë Anglia po mbanë konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Kosovës. Konferenca e anglezëve po mbahet në “Emerald”. Interesimi i mediave vendore është i jashtëzakonshëm. Dhjetëra mediume janë të pranishme...
1 2 3 5
Page 1 of 5