archive15 Nëntor, 2019 - 22:26

Lajme

Daçiq: Edi Rama më pëlqen më shumë se Albin Kurti

Në çështjen e idesë së minishengenit, Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se pëlqen Ramën më shumë se sa Kurtin. Pikërisht kjo ide është arsyeja pse kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe kandidati për kryeministër, Albin Kurti, kanë prishur marrëdhëniet e tyre, raporton RTS. Ideja e presidentit...
Lajme

Haradinaj: Kosova ka ushtrinë më të re sipas modelit të NATO’s

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka thënë se tashmë me inkuadrimin e 337 ushtarëve të rinj, Kosova ka ushtrinë më të re sipas modelit të NATO-s. Përmes një postimi në llogarinë e tij në facebook, Haradinaj, ka theksuar se Ushtria e Kosovës, është e përkushtuar për sigurinë në vend, stabilitetin...
Lajme

Lajm i madh për shtetet e Ballkanit

Franca u ka dërguar vendeve të BE draftin me metodologjinë e re për zgjerimin, në të cilin kërkon “qasje të rinovuar” në procesin e zgjerimit drejtë vendeve të Ballkanit Perëndimor. Gjithashtu, nga Komisioni Evropian kërkohet që deri në janar të vitit 2020 të publikojë metodologji të re në procesin e...
Lajme

Lëvizja Vetëvendosje paralajmëron Nismën: Harrojeni Qeverinë!

Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosjes, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku, ka paralajmëruar se vendi mund të shkojë sërish në zgjedhje. Duke iu referuar vendimit të Supremes e cila refuzoi ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje për votat e ardhura nga Serbia, dhe kalimin e pragut nga Nisma Socialdemokrate, ajo ka shkruar se “pazari kaloi pragun”. Mulhaxha-Kollçaku...
Shëndeti

Ilaç natyral që bënë ‘mrekullinë’ në shëndetin tuaj

Ky organ i rëndësishëm luan një rol shumë të rëndësishëm në të gjitha proceset metabolike në trupin tonë. Kur metabolizmi përmban yndyra, “i thyen ato” dhe prodhon energji. Mëlçia ka një aftësi për rigjenerimin e vet. Nëse nuk kujdesesh për mëlçinë, mund të sëmuresh seriozisht. Disa nga sëmundjet lidhen me...
1 2 3 5
Page 1 of 5