archive14 Nëntor, 2019 - 23:20

Sporti

Tifozët e Kosovës bëjnë gjestin e vitit pas humbjes nga Çekia

Tifozët e Kosovës, ‘Dardanët’ ishin të jashtëzakonshëm gjatë tërë ndeshjes, ku në të shumtën e rasteve ishin më të zhurmshëm se vendasit. Kombëtarja e Kosovës ka humbur ndaj Çekisë në ‘Doosan Arena’ me rezultatin 2-1.Kosova ishte në avantazh pas golit të Atdhe Nuhiut në minutën e 49’të – por golat...
Sporti

Ky është reagimi i Thaçit pas humbjes së Kosovës nga Çekia

Edhe pse u munduan gjatë gjithë kohës, Kosova nuk arriti që ta mbajë rezultatin e krijuar qysh në minutën e 50’të të takimit me golin e shënuar nga Nuhiu, ndërkaq çekët ishin më këmbëngulës të cilët e përmbysen rezultatin e ‘Dardanëve’ me dy golat e shënuar nga Kral në minutën...
Sporti

Shqipëria dhe Andorra ndajnë pikët për kualifikimet në Euro 2020

Shqipëria dhe Andorra i kanë ndarët pikët në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Ndeshja që u zhvillua në Elbasan Arena, përfundoi me rezultat 2-2. Pas vetëm gjashtë minutash lojë, Bekim Balaj e kaloi kombëtaren tonë në epërsi nga një asistim i Odise Roshit. Por, mysafirët arritën t’i barazonin shifrat...
Sporti

Kosova nuk ia del përballë Çekisë, Liga e Kombeve e vetmja shpresë për kualifikim në Euro 2020

Para pak çastesh ka përfunduar takimi ndërmjet Çekisë dhe Kosovës, duel ky në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2020. Kjo sfidë që ishte jetike për kosovarët, u mbyll me rezultat dëshpërues për ta, në 2:1, shkruan Reporteri.net. Edhe pse u munduan gjatë gjithë kohës, skuadra jonë nuk arriti që...
Sporti

Kosova e pafat, Çekia shënon dy gola

Kombëtarja e Çekisë ka realizuar edhe golin e dytë ndaj Kosovës. Çekët kanë gjetur edhe golin e dytë ndaj Kosovës e ka realizuar Celutska, raporton GazetaBlic. Celutska ka gjetur golin e dytë dhe të epërsisë në minutën e 79’të të sfidës. Rezultati aktual i takimit është 2-1....
Sporti

Thaçi me shall në duar: Më në fund erdhi goooooli i shumëpritur

Presidenti Hashim Thaçi i është gëzuar golit të parë të Kosovës në ndeshjen e sontme ndaj Çekisë. Thaçi ka postuar edhe një fotografi, ku shkruan: ‘’Më në fund erdhi goooooli i shumëpritur. Ju lumtë! Jeni krenaria jonë’. Golin e parë e shënoi Atdhe Nuhiu./PERISKOPI/ LEXO EDHE: Goooooool – ka shënuar...
Sporti

Serbët e bënë këtë veprim gjatë intonimit të himnit kosovar

Derisa është intonuar himni i Kosovës në stadiumin “Doseen Arena” në Pilsen të Çekisë, tifozët nga ana e nikoqirëve kanë brohoritur “Kosova është zemra e Serbisë”. Ndeshja Çeki – Kosovë, e cila po luhet për kualifikime në Euro 2020, ka nisur para pak minutash e thirrjet nacionaliste kanë filluar bashkë...
Lajme

Gjendet Remzije Mustafa në Fushë Kosovë

Remzije Mustafa është gjetur para pak çastesh në Fushë Kosovë dhe i është baskuar familjes së saj. Lajmin e ka bërë të ditur familjarja e saj Rina Zeka që falenderoi të gjithë ata që n ndihmuan në gjetjen e saj, njofton Klan Kosova. Ja postimi i saj. MYZHDE MYZHDE. Zonja...
1 2 3 5
Page 1 of 5