archive13 Nëntor, 2019 - 21:12

Sporti

Kosova zhvilloi stërvitjen e fundit para ndeshjes ndaj Çekisë

Kosova e ka zhvilluar stërvitjen e fundit para ndeshjes më të rëndësishme në historikun e saj të ri, që e zhvillon nesër në orën 20:45 kundër Çekisë në stadiumin “Doosan Arena” në Plzen. Në seancën e fundit kanë stërvitur të gjithë futbollistët që përzgjedhësi Challandes i ka grumbulluar për dy...
Auto

Golfi i ri i Volkswagen me një super risi

Një numër i madh i prodhuesve të makinave janë duke u zhvendosur nga ekrane analoge në digjitale. Një gjë të tillë është duke e bërë edhe Volkswagen me modelin e ri ‘Golf’, duke maksimalizuar aspektin teknologjik, transmeton lajmi.net. Kabina digjitale e VW tanimë është shumë më e qartë dhe më...
Lajme

Aksident në qendër të Prishtinës – ka edhe të lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur para pak minutave në qendër të Prishtinës më saktësisht afër katedrales “Nënë Tereza”. Gazeta Sinjali ka siguruar disa fotografi ku shihet se një veturë ka dal pothuajse krejtësisht nga rruga. Në vendin e ngjarjes janë parë edhe ambulanca që lë të nënkuptohet se në këtë...
Lajme

34-vjeçari që u gjet i vdekur kishte plagë nga arma e zjarrit

Detaje të reja janë mësuar mbi ngjarjen e mëngjesit të sotëm, në lagjen “Kushtrimi”, Vlorë, pranë kupolës së avionave, ku një 34 vjeçar u gjet i pajetë. Pas hetimeve të mëtejshme, nga ekspertiza e plotë mjeko-ligjore, në trupin e 34 vjeçarit K.D, konkretisht në pjesën e pasme të shpatullës është...
Lajme

Xhavit Haliti ftohet nga Gjykata Speciale

I ftuari i radhës nga Dhomat e Specializuara është ish-luftëtari i UÇK-së dhe ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës Xhavit Haliti. Burime  të Gazetës Sinjalit kanë bërë të ditur se Xhavit Haliti është ftuar për intervistë, por që ish-nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nuk dëshiron ta bëjë publike ftesën e tij....
Lajme

Isa Mustafa nuk lëshon pe: Pozita e Presidentit i takon LDK’së

Mustafa ka deklaruar për Ekonomia Online se në marrëveshjen e koalicionit me Lëvizjen Vetëvendosje do të jetë pozita e Presidentit, pozitë kjo që do t’i takon atij. “Nuk kemi biseduar, por kjo çështje do të jetë e bisedave tona pas certifikimit të rezultatit të zgjedhjeve. Tani qëndrimi jonë si LDK...
Lajme

Albin Kurti shumë i ashpër me Edi Ramën – S’e kuptoj pse?!

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë se “Mini Shengeni” ballkanik nuk nis me Serbinë, por me Kosovën e Shqipërinë. Ai ka thënë se takimi në mes të kryeministrit shqiptar, Edi Rama, presidentit serb, Aleksandar Vuçiqi dhe kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaevit në Novi Sad dhe në...
Shëndeti

Kulumbria, njihuni me efektet shëruese për pastrimin e gjakut

Kulumbria është një frut i të njëjtës familjes botanike ku bën pjesë edhe kumbulla. Lulet dhe frutat e bimës së egër të kulumbrisë përdoren në mjekësinë popullore. Këto fruta kanë vlera të shumta dhe i bëjnë mirë stomakut dhe gjakut. Gjithashtu ato janë të pasura me antioksidantë. Frutat nxisin nxjerrjen...
1 2 3
Page 1 of 3