archive12 Nëntor, 2019 - 23:51

Sporti

“Për ty Kosovë”, kënga e re e Danit, Burakut, Valonit, Gjonit dhe Osmanit

Artistët e mirënjohur shqiptarë Ramadan Krasniqi-Dani, Burak Vehapi, Valoni, Gjoni dhe Osmani kanë publikuar këngën e re. Kënga titullohet “Për ty Kosovë” dhe është publikuar e shoqëruar me videoklip, transmeton Gazeta Sinjali. Për muzikën është përkujdesur Valdrin Abazi, ndërsa producent është “VDsounds”. Kënga është publikuar në YouTube dhe ka marrë...
ShowBiz

Ledri Vula fotografohet me armë në dorë

Ledri Vula është fotografuar në poligon të gjuajtjes me armë. Ledri Vula është emër shumë i dashur për publikun, i cili njihet për një numër të madh hitesh, shkruan lajmi.net. Reperi, së fundi ka publikuar një fotografi në Instagram, në të cilën shihet me armë në dorë në një poligon...
Sporti

Nis shitja e biletave në të zezën, çmimi shkon deri në 50 euro

Ka nisur pazari për shitjen e biletave në të zezën për ndeshjen Kosovë-Angli që pritet të zhvillohet këtë të diel në stadiumin “Fadil Vokrri”, raporton Gazeta Sinjali. Si edhe ndeshjet e kaluara, persona të ndryshëm kanë publikuar ‘oferta’ për shitjen e këtyre biletave. Biletat kanë çmime të ndryshme, shuma shkon...
Shkencë

Studimi: Njerëzimi ka shanse të zhduket vitin tjetër

Njerëzit kanë një rrezik më të lartë të zhdukjes gjatë vitit të ardhshëm sesa një individ që sulmohet nga një peshkaqen ose goditet nga rrufeja, ka zbuluar një studim i ri. Studiuesit konkluduan se probabiliteti i njerëzimit që të vdesin nga shkaqe natyrore në çdo vit të caktuar është një...
ShowBiz

Enca e tepron kësaj radhe, shikoni çfarë ka publikuar

Këngëtarja Enca Haxhiu ka vazhduar duke postuar foto tepër të nxehta në rrjetet sociale Këngëtarja, e cila është në përgatitje të lansimit të një videoklipi se shpejti, ka postuar këto ditë disa foto që duket se i ka realizuar gjatë xhirimeve të këtij klipi....
Sporti

Ja kush do ta zëvendësojë Muriqin në sulm

Ekipi Kombëtar i Kosovës së shpejti pritet ta konfirmojë mungesën e sulmuesit Vedat Muriqi për ndeshjet e ardhshme kundër Çekisë dhe Anglisë. Deri tani, anëtari i Fenerbahces ka qenë i pazëvendësueshëm në qendër të sulmit te Kosova. Por trajneri Bernard Challandes, tashmë duhet të gjejë zëvendësuesin e tij. Sipas burimeve...
ShowBiz

Remzie Osmani publikon një super këngë popullore

Remzie Osmani sapo ka publikuar këngën e re.Ajo ka publikuar projektin e ri muzikor me titull “Nusja jonë”. Këngëtarja, këtë projekt e solli në kuadër të këngëve që artistët i sjellin në prag të festave të fundvitit. Më poshtë mund ta dëgjoni kënghën më të re nga Remzie Osmani me...
1 2 3
Page 1 of 3