archive11 Nëntor, 2019 - 21:00

Lajme

Philip Kosnett ka një porosi për qeverinë e re

Me rastin e 20-vjetorit të themelimit të Qendrës Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT), sonte u organizua një pritje solemne me të ftuar aktivist dhe përfaqësues të institucioneve si dhe ambasadorë të akredituar në Prishtinë. Ambasadori i SHBA, Philip Kosnett i cili fillimisht shprehu respektin për të...
Lajme

Bëni gati çadrat, dy ditët e ardhshme me të reshura në Kosovë

Për shkak të diferencave të mëdha në fushat barike, këtyre dy ditëve do të fryejnë edhe erëra të fuqishme nga juglindja. Në aspektin termik rrymat e ngrohta nga Mesdheu vazhdojnë të depërtojnë mbi rajon, ku do të kushtëzojnë mot të butë dhe temperatura mbi vlera mesatare. Për shkak të erërave...
Lajme

Gjendet një person i vetëvarur

Një person është gjetur i vetëvrarë në banesën e tij, mbrëmjen e sotme në Elbasan. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Shënkoll”, Elbasan, ku 71 vjeçari H.H. është gjetur nga familjarët pa shenja jete. Nga këqyrja paraprake, nuk janë konstatuar shenja të tjera në trup përveç atyre të shkaktuar nga vetëvarja....
Lajme

Meteorologët paralajmërojnë për më shumë reshje shiu

Imazhet nda droni tregojnë vërshimet që kanë përfshirë një fshat në Yorkshire të Anglisë, që ka rrotulluar veturat dhe ka mbushur shtëpitë me ujëra të papastra. Si pasojë e shirave të vazhdueshëm, lumi River Don ka dalë prej shtrati dhe e përmbyti Fishlake, me ujë që arin deri në gjunjë,...
ShowBiz

Modelja vë në fokus të pasmet në një minifund të ngushtë

Minifundi i Anastasiya Kvitkos gati të shpërthej nga të pasmet e saj. Anastasiya Kvitko ka publikuar foton e radhës në Instagram, ku si shpeshherë është shfaqur provokuese me pozat e saj. Modelja është shfaqur në plazh me një minifund ngjyrë rozë ku gjithë fokusin do ua pushtojnë të pasmet bombastike...
Lajme

Prindërit kërkojnë që të ndalen ekskurzionet në Shqipëri

Këshilli i Prindërve i Komunës së Prishtinës (KPP), me ftesë nga Drejtoria Komunale e Arsimit e Komunës së Prishtinës, e ka vëzhguar procesin e vlerësimit dhe përzgjedhjes së ofertave për zhvillimin e ekskursioneve në Shqipëri të nxënësve të shkollave të mesme të Prishtinës. KPP ka dalë me një raport pasi...
1 2 3 5
Page 1 of 5