archive10 Nëntor, 2019 - 23:32

Lajme

Si ndikon moti i ftohtë në shëndetin tuaj?

Temperaturat e ftohta vendosin strese fiziologjike në trup, sa më të shëndetshëm dhe të përshtatshëm të jeni, aq më lehtë trupi juaj mund të përballojë këto strese. Veshja siç duhet është çelësi për të qenë të shëndetshëm në një klimë të ftohtë. Për të moshuarit, të rinjët dhe ata me...
ShowBiz

Kjo është Erëza, modelja shqiptare me sy të veçantë

Nëse ke sy të kaltër, konsideroje veten me fat. Sytë e kaltër janë shumë të rrallë dhe kjo nuk ka asnjë diskutim. Erëza Rudaku vajza nga Gjilan, pa dyshim është një prej femrave më të bukura shqiptare, por ajo e cila dallon më shumë këtë modele janë sytë e saj...
Sporti

Liverpooli i Kloppit i jep shkollë Manchester Cityt të Guardiolës

Liverpool ka triumfuar në ndeshjen më të rëndësishme të sezonit deri tani. ‘Të Kuqtë’ kanë hedhur një hap të madh drejt titullit të Premierligës, pasi kanë mposhtur në ‘Anfield’ rivalin direkt Manchester City me rezultat 3-1. Ndeshja nisi në mënyrën më të mirë për vendasit që shënuan dy gola të...
Interesante

Para 50 vitesh, kjo ishte pishina në qendër të Prishtinës

Prishtina përgjatë viteve ka ndryshuar shumë, kur shohim fotografitë e vjetra të saj, ndonjëherë mezi e njohim qytetin. Pjesë e këtyre ndryshimeve është edhe Pishina e Qytetit mbrapa hotel Grandit, vendi ku sot ndodhet monumenti ”Heroinat”. Ishte kjo Pishina e Qytetit, vendi ku ka qenë shumë i frekuentuar nga të...
Lajme

Në Kosovë bie bora e parë

Përderisa në kryeqytet po mbretërojnë temperatura të nxehta, ka vende në Kosovë ku ka filluar të bie borë. Në një fotografi që e ka siguruar Indeksonline nga Brezovica, shihet se atje tashmë ka rënë bora e parë. Edhe pse jemi në muajin nëntor, në Kosovë po vazhdojnë të jenë temperaturat...
1 2
Page 1 of 2