archive9 Nëntor, 2019 - 23:49

Lajme

Pamje të aksidentit në Fushë Kosovë, ku u lënduan 7 persona

Një aksident ka ndodhur në Bresje të Fushë-Kosovës rreth orës 17:30, ku si pasojë kanë mbetur të lënduar shtatë persona. Në aksident janë përfshirë tetë vetura. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë, Bajram Krasniqi. “Aksidenti ka ndodhur në dalje të Fushë Kosovës drejtimi për Sllatinë në ora 17:25. Në...
Lajme

Vjen ftesa e tretë nga Specialja brenda ditës

Ish-ushtari i UÇK-së, Xhavit Elshani, ka thënë se është ftuar nga Gjykata Speciale në cilësinë e dëshmitarit. Këtë e bëri ai të ditur me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, transmeton Klan Kosova. “Desha të njoftoj opinionin, miqtë, shkotë dhe bashkluftëtarët se sot më datë 09. 11. 2019...
ShowBiz

Kënaqeni shpirtin me këtë potpuri këngësh nga Savanna dhe Buraku

Këngëtarja e re kosovare Savanna Hoti dhe Burak Vehapi kanë sjellë për publikun një potpuri këngësh në kuadër të xhirimeve për festat e fundvitit. Në rrjetet sociale dyshja kanë shpërndarë video e cila zgjatë 13 minuta e 24 sekonda, shkruan Korrespodenti. Kjo potpuri këngësh është pëlqyer menjëherë nga publiku i...
Sporti

Ramos shënon gol dhe feston me shqiponjë

Real Madrid është duke e deklasuar Eibarit me rezultat 0-4, ne duelin e vlefshëm per javën e 13-te. Golin e dytë për madrilenët e shënoi kapiteni i skuadrës, Sergio Ramos, shkruan Periskopi. Golin nga pika e bardhë qendërmbrojtësi e festoi duke e bërë shqiponjën e famshme me duar. Më poshtë...
ShowBiz

Shyhretja e Engjëllusha i këndojnë ‘nuses së vëllaut’

Nënë e bijë kanë publikuar këngën më të re. Këngëtarja e njohur Shyhrete Behluli së bashku me vajzën e saj Engjëllushën kanë publikuar një këngë tejet domethënëse, duke ia kushtuar kunatave, përndryshe nuses së vëllaut, shkruan “Kosovarja”. Kënga me titull “Princesha e vëllaut tonë” erdhi në kuadër të projekteve që...
Tech

KUJDES-Mos e klikoni këtë link, sepse do t’ua marr passwordin

Eksperti mitrovicas i medieve sociale, Valon Kerolli ka dhënë alarmin për një lajm i cili po qarkullon kohëve të fundit në rrjete sociale, shkruan Periskopi. Ai thotë se ky në fakt nuk është një lajm, por është “Phishing”, dhë qëllimi është t’ua marr passwordin. Më poshtë keni postimin e tij...
Lajme

Aksident në Fushë Kosovë, shtatë të lënduar

Shtatë persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në dalje të Fushë Kosovës, drejtimi për Sllatinë, njofton Klan Kosova. Këtë për klankosova.tv e konfirmoi Bajram Krasniqi, zëdhënës për media në Policinë e Kosovës. “Aksidenti ka ndodhur në dalje të Fushë Kosovës drejtimi për Sllatinë në ora...
Interesante

Gratë kokëforta janë bashkëshortet më të mira?

Nuk është e lehtë të duash një grua kokëfortë, sidomos sepse ajo mbron opinionet, parimet dhe bindjet e saj. Ndonjëherë mund të nevrikoset dhe ta mërzisë bashkëshortin e saj. Nga ana tjetër, edhe pse mund të jetë shumë kokëfortë, një grua e tillë do të gjendet përherë pranë personit që...
Lajme

Rrugët e përgjakura të Kosovës

Për dhjetë muaj (janar-tetor, 2019), në Kosovë kanë humbur jetën 92 persona në aksidente të ndryshme trafiku, raporton Gazeta Sinjali. Ndonëse shifër e lartë e personave që kanë vdekur në komunikacion, Policia e Kosovës thotë se aksidentet me fatalitet kanë pësuar rënie. Nëse i krahasojmë statistikat e aksidenteve fatale këtë...
1 2 3
Page 1 of 3