archive8 Nëntor, 2019 - 23:46

Sporti

Lajm i keq për Kosovën, lëndohet Vedat Muriqi

Vedat Muriqi ka vënë në presion të madh Kombëtaren e Kosovës dhe gjithë përkrahësit e saj. Ylli i Dardanëve ishte spektakolar në ndeshjen Fenerbahce – Kasimpasa, duke realizuar dy gola, por jo gjithçka ka shkuar mirë. Lojtari pati një duel të fortë në minutat e fundit të ndeshjes, dhe duket...
Biznes

Bie çmimi i naftës

Çmimet e naftës shënuan rënie edhe mëngjesin e kësaj të premteje. Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 11 cent dhe u tregtuan me 62.18 dollarë amerikanë për fuçi. Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ranë me 22 cent dhe u tregtuan me...
ShowBiz

Artir Gjikokaj promovon këngën “Ti që fike shpirtin tim”

Këngëtari i njohur kosovar, Artir Gjikokaj, ka promovuar projektin e radhës, pas sukseseve të mëdha që arriti me këngët e mëparshme. Gjikokaj së fundi ka promovuar këngën e tij “Ti qe fike shpirtin tim ”, në të cilën i këndon dashurisë. Kënga është incizuar nga videoproduksioni URBANGraphics, me të cilin...
Sporti

Vedat Muriqi, luani i pandalshëm shënon edhe golin e dytë

Fenerbahce ka shënuar një tjetër gol kundër Kasimpasas Kush tjetër pos sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriq. Ai ka realizuar të dytin personal dhe për ekipin e tij në minutën e 44’, po ashtu nga penalltia. Penalltia u shkaktuar nga mbrojtësi kosovar Loret Sadiku, raporton Gazeta Express....
Sporti

Vedat Muriqi gjen golin, shënon ndaj Kasimpasas

Vedat Muriqi po vazhdon me formën e mirë me fanellën e Fenerbahces, ku golat nuk po mungojnë. Sulmuesi shtatlartë ka arritur të shënojë edhe në ndeshjen e sotme ndaj Kasimpasa. Muriqi realisht e zhbllokoi ndeshjen me një gol nga pika e bardhë, duke goditur saktë në kuadrat. https://twitter.com/fenerinmacivar/status/1192858878792339458?s=19 Ky është...
Lajme

Para vitit të ri dalin pagat me rritje për sektorin publik

Pagat e muajit dhjetor pritet të dalin me rritje për sektorin publik. Përveç rritjes së pagës, të gjithë ata që punojnë në sektorin publikon, pagat do t’i marrin deri në tri ditë më herët për shkak të festave. Këshilltari i ministrit së Financave në detyrë Bedri Hamza, Lulzim Rafuna tha...
Lajme

Nga janari shtrenjtohet parkimi në Prishtinë

Prishtina do të vendosë rregulla të reja që nga janari i vitit të ardhshëm për kryeqytetin. Për të eliminuar kolonat dhe tollovinë në komunikacion, Komuna e Prishtinës do të vendosë masa të reja për parkingun publik. Madje, parkingu është paralajmëruar se do të shtrenjtohet. “Mbi 100 mije makina hyjnë në...
Lajme

Shqiptaro-amerikanët u dalin në mbrojtje eprorëve të UÇK-së

Pas ftesave të fundit për intervistim në Hagë nga Gjykata Speciale, ku të ftuar janë dy eprorët e lartë të UÇK-së, Kadri Veseli dhe Ramiz Lladrovci, ka pasur reagime të shumta në Kosovë dhe jashtë saj. Shumica e këtyre reagimeve janë në mbeshtetje të kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, i...
Lajme

Lajm shumë i keq për shoferët dhe vizitorët e Prishtinës

Prishtina do të vendosë rregulla të reja që nga janari i vitit të ardhshëm për kryeqytetin. Për të eliminuar kolonat dhe tollovinë në komunikacion, Komuna e Prishtinës do të vendosë masa të reja për parkingun publik. Madje, parkingu është paralajmëruar se do të shtrenjtohet. “Mbi 100 mije makina hyjnë në...
1 2 3 4
Page 1 of 4