archive7 Nëntor, 2019 - 23:41

Lajme

“Dalsh faqebardhë”, Daut Haradinaj në përkrahje të Veselit

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë sot se ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara për t’u intervistuar më 4 dhjetor në Hagë. Ai tha se do t’i përgjigjet pozitivisht kësaj ftese, transmeton Indeksonline. Në lidhje me këtë ka reaguar edhe...
Lajme

Rama e quan të padrejtë ftesën e Speciales për Veselin

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar pas lajmit se kryetari i Partisë Demokratike e Kosovës, Kadri Veseli, është ftuar nga Gjykata Speciale. Ai përmes një postimi në Twitter ka thënë se sado e padrejtë të jetë ftesa e Speciales për luftëtarët e UÇK-së, nuk mbetët tjetër veçse e drejta...
Lajme

Macron e quan NATO-n “klinikisht të vdekur”

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka thënë të enjten se NATO-ja ndodhet në grahmat e “vdekjes klinike” teksa i paralajmëroi vendet e Evropës se tanimë nuk mund të mbështeten në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në aspektin e mbrojtjes. Lideri francez, duke folur për të përjavshmen britanike “The Economist”, e përmendi...
Lajme

“Haraçi” i ProCredit Bank dhe Raiffeisen Bank ndaj klientëve

Kosovarët duhet të jen goxha pasanik që të kenë mundësi të hapin një llogari bankare në ProCredit Bank apo të kryejnë shërbime në Raiffeisen Bank. Gjithkush që ja mësynë këtyre bankave me kapital ndërkombëtarë duhet të dijë se çdo shërbim i kushton para të majme. Vetëm hapja e një llogarie...
Lajme

Ky është Kadri Veseli – Iftuari i radhës nga Gjykata Speciale

Kadri Veseli, nëpërmjet një konference për media, sot ka treguar se ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale në Hagë. Ai ka njoftuar se më 4 dhjetor do të paraqitet para kësaj Gjykate. Por, kush është Kadri Veseli, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës? Kadri Veseli u lind më 31 maj...
1 2 3
Page 1 of 3