archive6 Nëntor, 2019 - 23:09

Shkencë

Zbulohet njeriu i parë që eci me trupin drejt

Ecja në pozicion të drejtë e qenieve njerëzore të ditëve të sotme u pa për herë të parë tek një paraardhës në Evropë dhe jo në Afrikë, siç supozohej më parë, deklaroi një grup ndërkombëtar studiuesish. Ekipi, i udhëhequr nga Madelaine Boehme, nga Universiteti i Tuebingen në Gjermani, botoi një...
Lajme

Kurti: Lista Serbe do të jetë në opozitë

Kandidati për Kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se Lista Serbe nuk do të jetë pjesë e Qeverisë së re të Kosovës. Në një intervistë për mediumin serb N1, ka thënë se një ministër do të jetë nga komuniteti serb por që nuk nënkupton që ai të jetë...
Lajme

Bahtiri: AKR më tradhtoi, kam bajt shumë

Anëtari i Vetëvendosjes, Agim Bahtiri, sonte në Debat Plus ka folur rreth largimit të tij nga AKR’ja e Behgjet Pacollit, duke thënë se kjo parti e tradhtoi, transmeton Periskopi. ‘’Unë s’e kam marr në qafë AKR’në. AKR e mori në qafë veten. Hajt se po e lë që më ka...
Sporti

Super talenti i Realit shënon dy gola në shtatë minutat e parë

Real Madrid është duke e shkatërruar Galatasaray me rezultat 3-0, shkruan Periskopi. Të dy golat e parë për “Mbretërit” i realizoi talenti Rodrygo. Talenti madrilen realizoi në minutat 4 dhe 7 për avantazhin e skuadrës së tij. Më poshtë i gjeni golat e shënuar: /Periskopi/ GOOOOOOOOOOOAL Rodrygo😍🔥Real Madrid 1-0 Galatasaray.please...
1 2 3 4
Page 1 of 4