archive5 Nëntor, 2019 - 23:50

Lajme

Komisionerët e VV-së festojnë fitoren e deputetit të 32-të

Ka përfunduar procesi i numërimi i afro 1800 zarfeve me vota nga diaspora. Në KQZ u numëruan 1992 vota,  ndërsa e para doli Lëvizja Vetëvendosje me 1154. Sipas këtyre votave, del se kjo parti në kuvend do të ketë 32 deputetë. E komisionerët e VV-së menjëherë pas fitores së deputetit...
Lajme

Psikologu i njohur, Fitim Uka, arrin të bëhet deputet

Psikologu i njohur kosovar, Fitim Uka, i ishte bashkuar zyrtarisht Lëvizjes Vetëvendosje, disa ditë para nisjes së fushatës zgjedhore për zgjedhjet e parakoheshme parlamentare të 6 tetorit. Lajmin e kishte bërë të ditur kryetari i VV-së, Albin Kurti, i cili përmes një postimi në faqën e tij në facebook, i...
Lajme

Vdes një punëtor ndërtimtarie në Milloshevë

Një person rreth moshës 60 vjeçare i një firme ndërtimore ka vdekur si pasojë i vetaksidentimit në Milloshevë. Bajram Krasniqi, zëdhënës në Policinë e Kosovës ka konfirmuar rastin për Indeksonline. “Në ora 13-35 Policia është ashtë njotuar se në fshatin Millosheve ka humbur jetën R.C,. Polici ka arritur n vendin...
Lajme

Agim Vatovci shpërthen me akuza ndaj Behgjet Pacollit

Kryetari i Shoqatës së Personave me Aftësi të Kufizuara, Agim Vatovci ka kritikuar ashpër kreun e AKR-së, Behgjet Pacolli. Përmes një shkrimi në Facebook, Vatovci e ka quajtur Pacollin mashtrues – pasi sipas tij gjatë fushatës i kishte premtuar punësimin e djalit të tij, Egzonit në kompaninë Siguria, e cila...
Lajme

Susanna Inkinen për studentët e Kolegjit AAB mbajti ligjëratë për sigurinë e gazetarëve dhe punonjësve medial

Sot, organizuar nga Fakulteti i Komunikimit Masiv i Kolegjit AAB dhe Asocioacioni i Gazetarëve të Kosovës, gazetarja Susanna Inkinen për studentët e Kolegjit AAB mbajti ligjëratë me temën "Siguria e gazetarëve dhe punonjësve medial" (Safety of journalists and media workers). Gazetarja Ikinen, për studentët e Kolegjit AAB ligjëroi rreth masave...
Lajme

Gjendet një person i vdekur në Prishtinë

Mesditën e sotme në Prishtinë është gjetur një person pa shenja jete Rastin për Express e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Florie Ahmeti. “Sot rreth orës 13:00 kemi pranuar informatën për një vdekje të dyshimtë në rrugën Agim Ramadani në Prishtinë. Menjëherë në vendngjarje kanë dalë...
Lajme

Ramush Haradinaj i dërgon mesazh të fortë Albin Kurtit!

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka folur pas mbledhjes së Qeverisë, për taksën 100 për qind për produktet serbe, si dhe arrestimet që janë paralajmëruar se mund të bëhen gjatë këtij muaji nga Gjykata Speciale, raporton Gazeta Express. Haradinaj fillimisht ka folur për vizitën e Matthew Palmerit në Kosovë, si...
1 2 3
Page 1 of 3