archive4 Nëntor, 2019 - 23:54

Lajme

Aksident në Prishtinë, përfshihen tri automjete

Para pak çastesh ka ndodhur një aksident trafiku te rrethi, pranë ish-Gjykatës së Qarkut në Prishtinë. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha. “Po është raportuar se ka ndodhur një aksident trafiku ku janë përfshirë tri automjete, njësitet policore i janë përgjigjur rastit”,...
Lajme

Rritet për më shumë se 100% numri i traktorëve në Kosovë

Bujqësia është ndër shtyllat kryesore të ekonomisë kosovare. Padyshim që mjeti kryesor në këtë sektor është traktori, shkruan Indeksonline. Bujqit kosovarë duket se i kanë kushtuar shumë rëndësi traktorëve vitet e fundit. Kjo vërehet në statistikat e publikuara nga ‘ASK’. Numri i traktorëve në vitin 2018-të ka shënuar rënie të...
ShowBiz

Sabri Fejzullahu publikon super-këngën ‘Mos u dorëzo’

Sabri Fejzullahu e ka publikuar këngën e tij të re. Këngëtari i mirënjohur shqiptar, Sabri Fejzullahu e ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor, shkruan AlbanienShow. “Mos u Dorëzo” titullohet kënga e cila ka ardhur e realizuar edhe në anën vizuele, me videoklip. Tekstin dhe muzikën e ka...
Shkencë

Shkencëtarët në alarm: Diçka jo normale po ndodh në univers

Universi nuk është si duhet. Papritmas ai nuk duket normal. Ky mesazh i çuditshëm, vjen nga astronomët dhe fizikanët, të cilët mendojnë se duhet rishikuar historia kozmike. Universi është i paimagjinueshëm dhe vazhdon të bëhet gjithnjë e më i madh. Por, astronomët nuk po bien dakord se sa shpejt po...
Lajme

Armatimi i Serbisë me raketat ruse shqetësojnë Kosovën e SHBA’të

Për sistemet raketore ruse, Serbia mund të sanksionohet nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Mirëpo, pavarësisht këtyre paralajmërimeve në Kosovë janë të shqetësuar me armatosjen e fqinjit verior. Përfaqësuesi i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Mathhew Palmer, gjatë qëndrimit në Shkup javën e kaluar e kërcënoi Serbinë...
Lajme

Këshilltari i kryeministrit Haradinaj kryen ndërhyrje estetike

Këshilltari i kryeministrit në largim, Ramush Haradinajt për Gjeneratën e Re, Avdullah Hasani i cili në publik përmendet si personazh komik ka kryer një ndërhyrje estetike duke ndryshuar pamjen e tij. Ai ka operuar hundën. Në fotot e fundit të cilat i ka publikuar në profilin e tij në Facebook,...
Sporti

Zyrtare: Vedat Muriqi shpallet lojtari më i mirë në Turqi

Zyrtarisht, Vedat Muriqi është vlerësuar si lojtari më i mirë i muajit tetor në Superligën e Turqisë ‘Gladiatori’ i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, vazhdon të rrisë vlerën e tij dhe të shkëlqejë me Fenerbahçen. Për shkak të formës fantastike këtë sezon, sidomos në ndeshjet e fundit – Muriqi është...
Shkencë

Filet e monoteizmit

Nga Argjira Ukimeri QËLLIMI I MONOTEIZMIT Qëllimi kryesor i besimeve monoteiste sot, është besimi në një Zot të vetëm, nënshtrimi dhe frika ndaj tij, ku çdo gjë që ndodhë në mbarë rruzullin tokësor të mbështetet në fuqinë mbinatyrore të quajtur Zot. Në fund mund të themi që besimi është një...
Lajme

Je ma çfarë metri drushitësit mashtrojnë blerësit

Përveç çmimit jashtëzakonisht të lartë që këtë vit kanë drurët për ngrohje, një problem tjetër që i shqetëson blerësit, janë mashtrimet që u bëhen atyre nga ana e shitëseve, kur bëhet fjalë për sasinë e saktë të drurëve që ata paguajnë, transmeton Zeri.info. Janë me dhjetëra raste që janë zbuluar...
1 2 3
Page 1 of 3