archive3 Nëntor, 2019 - 18:07

ShowBiz

Kjo eshte modelja më e kërkuar në Prishtinë

Aktivitetet në fushën e modës në Kosove janë me aktive se kurrë më parë. Përgjatë viteve jemi mësuar të shohim fytyra të ndryshme të cilet me punë dhe përkushtim kanë korrur sukses jo vetem në botën lokale. Këtë herë ne kemi shenjëstruar modelen Frontina Gashi e cila është shumë aktive...
Lajme

Sylë Tahirsylaj tregon se kur do të bie borë në Kosovë

Temperaturat në vendin tonë kanë filluar të ulen. Me fillimin e nëntorit, ka filluar edhe ulja e temperaturave, gjë kjo e cila paralajmëron ardhjen e stinës së dimrit. Profesori universitar, Sylë Tahirsylaj, ka treguar për Express se si do të jenë temperaturat gjatë ditëve në vijim si dhe kur pritet...
Lajme

19 vjeçarja vdes duke bërë seks në makinë

Një vajzë e re vdiq ndërsa po bënte seks me një burrë në një makinë pasi një feste, transmeton Klan Kosova. Policia po heton nëse ka të bëjë me një mbidozë të drogës apo ‘seks të ashpër’ si shkak i mundshëm i vdekjes së 19 vjeçares. Trupi i 19 vjeçare...
Lajme

24 vjet pa njeriun që solli paqe në mes shqiptarëve

Anton Çetta, shkrimtar, profesor letërsie e patriot shqiptar, i njohur për pajtimin e gjaqeve në Kosovë, lindi në vitin 1920 në Gjakovë. Sot, janë bërë plot 24 vite që nga vdekja e tij. Atë e kujton i gjithë populli shqiptar si plakun e urtë që bëri pajtimin e shumë gjaqeve....
Lajme

Situatë emergjente në Fushë Kosovë

Policia, Mjekët dhe Zjarrfikësit në Fushë Kosovë pak minuta më parë janë parë në rrugën ‘Hajrullah Zymi’. Kjo për shkak se është lajmëruar se një grua ka mbetur e ngujuar në banesë që nga dita e djeshme, mëson Indeksonline. Zjarrfikësit kanë thyer xhamin dhe kanë hyrë në banesë. Ende nuk...
Lajme

Vdes zëvendësministri i Qeverisë së Kosovës

Zëvendësministri i financave, Bojan Stojanovic ka ndërraur jetë mbrëmë në moshën 49-vjeçare, nga një sulm në zemër, raportojnë mediat serbe. Stojanovic ishte anëtar i Listës Serbe dhe ish-kryetar i Komunës së Graçanicës në vitin 2009, këtë pozitë ai e ka mbajtur deri në vitin 2013. Bojan Stojanovic do të varroset...