archive2 Nëntor, 2019 - 23:28

Lajme

Të pamposhtura, Donika dhe Mimoza përsëri deputete

Donika Kadaj-Bujupi dhe Mimoza Kusari-Lila edhe “de jure” do të jenë pjesë e Kuvendit të Kosovës. Ato morën besimin e popullit për t’i përfaqësuar në legjislativit të vendit. Donika e AAK-së, që në zgjedhjet e 6 tetorit mori mbi 5 mijë vota, ishte deputete për herë të parë në vitin...
Lajme

Renato i hedh pjatën në trup, konkurrentja ia plas të qarës

Renato Mekolli është nxehur me një nga vajzat konkurrente në “Hell’s kitchen” dhe ia ka hedhur pjatën që ajo kishte përgatitur gjatë shfaqjes mbrëmjen e djeshme. “Për çfarë ma sjell këtë pjatë ti mua, për çfarë?”, i bërtiti Renato dhe ia hodhi pjatën në trup Kristinës. Kjo e fundit nisi...
Lajme

Kjo do të jetë paga e kryeministrit të ardhshëm

Ligji i pagave i cili nis së zbatuari nga 1 dhjetori i këtij viti pritet të rregullojë pagesën për punonjësit që marrin paga nga buxheti i shtetit, ku koeficienti më i lartë është 10 dhe më i ulëti është 1, ndërsa, vlera monetare e koeficientit për vitin e parë do...
Sporti

Prezantohet edhe fanella speciale për ndeshjen Kosovë – Angli

Pas fanellës speciale që Dardanet do ta veshin ndaj Republikës Çeke, kompania 14 Fourteen që përkujdeset për rekuizitat e Kosovës ka publikuar edhe fanellën tjetër speciale, atë për ndeshjen ndaj Anglisë. Këtë fanellë lojtarët e Kosovës do ta bartin gjatë ndeshjes, të cilën e luajnë ndaj Anglisë në stadiumin “Fadil...
ShowBiz

Me një fotografi të zjarrtë, Enca vjen me një paralajmërim

Këngëtarja e njohur Enca Haxhia, shumë shpejt do të sjellë një projekt të ri muzikor për fansat. Këtë gjë ajo e ka bërë të ditur përmes një fotografie të publikuar së fundmi në rrjetin social Instagram, ku është shfaqur mjaft tërheqëse. E veshur me një kostum të ngushtë me dizajn...
Fun

Beqarëve u ndalohet që ta lexojnë këtë lajm…!

Një studim i ri nga Universiteti “Carnegie Mellon” mund ta ndryshojë pikëpamjen tuaj mbi martesën nëse vazhdoni të këmbëngulni për të qenë beqarë. “Të martuarit kanë tendencë të kenë një jetë më të shëndetshme nga ç’kanë pasur të dy para martese … edhe pse mekanizmat pse ndodh kjo mbeten ende...
Fun

​’Hulku’ i Kosovës sfidon ‘të fortin’ e Austrisë

​Bujar Muli i njohur nga të gjithë si “Hulku” i Kosovës, ka shprehur dëshirën të sfidojë “të fortin” e Austrisë. Ai ka thënë në një postim në internet se nëse dikush i mundëson një helikopter, ai do të arrijë ta mbajë mbi supe e të sfidojë rekordin e vendosur nga...
1 2 3
Page 1 of 3