archive1 Nëntor, 2019 - 23:37

Lajme

Nisma: E kemi kaluar pragun me 5.012 për qind

Nisma Socialdemokrate thotë se e kanë kaluar pragun më 5.012% apo 42 mijë vota. “Pas përfundimit të numërimit të votave të rregullta, atyre me kusht, votave të ardhura nga diaspora me kohe dhe atyre me vonesë Nisma dhe koalicioni ynë ka marrë mbi 42 mijë vota apo 5.012% të votave”....
Sporti

Muriqi ashtu si i përkushtohet golave, i përkushtohet edhe namazit

Sulmuesi i Kosovës Vedat Muriqi është praktikues i fesë islame. Në një foto që po qarkullon në rrjetet sociale, Muriqi shihet duke fal njërin prej kohëve të namazit. Ndryshe, anëtari i Fenerbahçes është duke treguar suksese të jashtëzakonshme në ligën e Turqisë. Prizrenasi deri më tani ka shënuar gjithsej pesë...
Lajme

Përfundon numërimi i votave të diasporës, ky është rezultati

Ka përfunduar numërimi i votave të diasporës të ardhura me vonesë. Janë numëruar gjithsej 4551 mijë vota, transmeton Gazeta Sinjali. Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 2083 vota, Lidhja Demokratike e Kosovës 1053 vota, Partia Demokratike e Kosovës 555, AAK-PSD- 281 vota, si dhe NISMA 187 vota./Gazeta Sinjali/...
ShowBiz

Lutfi Haziri publikon videon duke dhuruar puthje të shumta

Ditë më parë, kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri dhe bashkëshortja e tij, këngëtarja e njohur, Mirvete Bajrami festuan 24-vjetorin e martesës. Ndonëse vitet po kalojnë dashuria e tyre po rritet dita-ditës.  Dashurinë e pakusht që e kanë ndaj njëri-tjetrit e dëshmojnë vazhdimisht. Vajzat e tij publikuan disa storie me familjen,...
Lajme

Nëse e shihni këtë person, lajmërojeni menjëherë Policinë e Kosovës

Policia e Kosovës, Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, bazuar në autorizimin e organit kompetent për publikimin e fotos së personit të kërkuar më Letërreshtim, me qëllim lokalizimin dhe rrjedhimisht arrestimin e tij, lëshon Kërkesë për bashkëpunim me qytetarët. Personi i kërkuar është: RAMË (Halil) SMAJLI  i lindur me 27.09.1980...
Lajme

Shikoni si vjedhin dy hajna sirianë midis Prishtinës

Hajnat në Kosovë nuk janë vetëm vendorë. Me këso veprimtari ilegale po merren edhe disa sirianë që këtu kanë ardhur të kërkojnë azil. Dy prej tyre u kapën në vepër në Prishtinë, njofton Klan Kosova. Kronikë nga Blerta Ahmeti https://youtu.be/sjfSv396qRg...
Lajme

Vuçiq me deklaratë të papritur: Ja kush po na detyron t’a njohim Kosovën

Serbia nuk do të ketë pozitë të lehtë kur bëhet fjalë për zgjidhjen e “çështjes së Kosovës”, pasi SHBA po angazhohen vetëm për njohje të pavarësisë së Kosovës dhe kjo nuk do të ndryshojë kurrë, ka deklaruar presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe ka shtuar se pret edhe nga BE...
1 2 3 4
Page 1 of 4