archiveNëntor 2019

Lajme

Gafa e kryetares së Durrësit: Jemi të kënaqur me 50 viktima

Kryetarja e Bashkisë në Durrës, Valona Sako ka bërë një gafë gjatë një lidhje tw drejtpërdrejt në Top Channel. Kryebashkiakja Sako tha se jemi të kënaqur edhe me 50 viktima. Pavarësisht kontekstit që ajo ka menduar se e ka pasur, çfarë deklaroi ishte vërtetë një prej atyre gafave të rënda,...
Lajme

Të tjera lëkundje tërmeti në Shqipëri

Rreth orës 21:55 të tjera lëkundje tërmeti janë ndjerë në Shqipëri. Raportohet se lëkundjet kanë qenë me epiqendër në Hamallaj të Durrës. Ndërsa 4.5 ballë i Shkallës rihter. Këto paslëkundje vazhdojnë që prej ditës së martë kur Shqipëria u godit nga një tërmet 6.4 ballë që solli edhe 51 viktima./Express...
Lajme

Kosovari sjell në QKUK një foshnjë 6 ditëshe nga Shqipëria

Vullnetarizmi dhe humanizmi i kosovarëve po vazhdon të tregohet ende. Përveq ndihmave si ushqim e veshmbathje e batanije, kosovarët janë duke ndihmuar me ilaqe dhe transport falas për në Kosovë familjet e prekura nga tërmeti shkatërrues në Shqipëri. Rasti më i freskët dhe i ndjeshëm është i një foshnje 6...
Lajme

Kryetarja e Durrësit: 17 pallate do të prishen

Kryetarja e Bashkisë së Durrësit Valbona Sako është shprehur se 17 pallate janë evidentuar deri më tashmë dhe do të shemben. Ajo është shprehur se në terren janë 30 grupe që po merren me evidentimin e banesave. Sako: Aktualisht kemi akomoduar 1150 individë, kësaj shifre i shtohen edhe 100 qytetarë...
Lajme

Thirrja e Shqipërisë për botën pas tërmetit: Na ndihmoni

“Ju lutem, ju lutem, ju lutem na ndihmoni !” Ishte kjo kërkesa e kryeministrit Edi Rama përcjellë vendeve të ndryshme të botës përmes ambasadorëve të tyre rezident në Tiranë gjatë takimit që pati në Pallatin e Brigadave lidhur me situatën e krijuar nga tërmeti. Rama tha se veç ndihmës monetare,...
Lajme

Ministrja e Shqipërisë injoron ushtrinë e Kosovës

Shqipëria të martën u godit nga një tërmet shkatërrimtar, që la mbi 50 të vdekur, qindra të lënduar dhe shumë objekte të shkatërruara. Tërmeti i 26 nëntorit vuri në lëvizje shumë shtete për të ndihmuar Shqipërinë dhe shqiptarët në këto momente të vështira. Për kontributin e tyre i ka falënderuar...
1 2 3 130
Page 1 of 130