archive31 Tetor, 2019 - 10:46

Lajme

E rëndë në autobus, plas grushti mes çiftit!

Një episod i pazakontë është shënuar në autobusin e aeroportit të Alicante në Spanjë. Një çift, burrë dhe grua janë konfiktuar ashpër me njëri-tjetrin, duke mos kursyer as goditjet fizike. Çifti i ri, i cili duket në gjendje të dehur udhëtoi nga Anglia për të shijuar disa ditë pushimi në...
Lajme

Dalin pamjet, sherr masiv me thika e grushte mes gjimnazistëve

Siç shihet dhe në video, djemtë godasin njëri-tjetrin me ç’ti dalë përpara, duke krijuar një kaos të vërtetë pranë gjimnazit. Një qytetare nga Tirana ka dërguar një video në redaksinë e JOQ Albania, ku shihen disa adoleshentë në Tiranë teksa përleshen me njëri-tjetrin, pranë gjimnazit “Ismail Qemali”. Ata shkëmbejnë grushte...
Lajme

Aksioni i madh i njësisë speciale: Mbyllen lokale, konfiskohen armë, kapen shtetase të huaja duke punuar pa leje

Njësia Speciale e Policisë së Kosovës mbrëmë ka zhvilluar një aksion me qëllim bastisjen e disa lokaleve në Mitrovicën Jugore. Policia gjatë operacionit ka sekuestruar dokumentet e personave pa leje të rregullt qëndrimi në Kosovë, për procedim të mëtejmë të rastit. Lajmin e ka konfirmuar Policia e Kosovës e cila ka thënë se...
Lajme

Një grua gjendet pa shenja jete e shtrirë në Prishtinë

Një grua është gjetur pa shenja jete e shtrirë në rrugë tek lagjja ‘Bregu i Diellit’ në Prishtinë. Rastin për Indeksonline e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti. “Rreth orës 9 kemi pranuar informatën se në rrugën Hyzri Talla në Prishtinë është i shtrirë një...
Lajme

Valdete Daka: Votat mund të numërohen nga fillimi

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, ka theksuar se certifikimi i zgjedhjeve të 6 tetorit, mund të zgjasë deri në dhjetor Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, ka theksuar se certifikimi i zgjedhjeve të 6 tetorit mund të zgjasë. Daka ka thënë për RTK-në se kjo vonesë mund...
Lajme

Rikthehet shiu, rikthehen edhe përmbytjet në Vlorë

Ashtu siç ndodh oothuajse sa herë që bie shi, qyteti i Vlorës është përmbytur sërish. Rëshjet e rëna me intesitet, gjatë orëve të mbrëmjes së sotme, kanë sjellë disa problematika në qytet. Si pasojë, rruga në lagjen “28 Nëntori” ka patur probleme në qarkullim, po ashtu edhe në zonën e...
1 2 3 4
Page 4 of 4