archive31 Tetor, 2019 - 14:01

Lajme

Dy ish- ministrat e Rugovës takohen jashtë Kosovës!

Pas tetë viteve janë takuar në Tiranë, Lutfi Haziri dhe Astrit Haraqija, dikur miq të ngushtë. Është Astrit Haraqija ai që ka bërë të ditur me anë të një fotografie në Facebook, takimin mes tij dhe Lutfi Hazirit. Para tetë viteve dyshja e LDK’së i kishin ndarë rrugët politike, mirëpo...
Lajme

Prekëse: Sot i jepet lamtumira e fundit nipit të Milaim Zekës

Kreu i Partisë Euroatlantike Milaim Zeka ka njoftuar se sot i jepet lamtumira e fundit djalit të motrës së tij, Denis Gullbovcit, që dje ndërroi jetë pas luftës me një sëmundje të rëndë. Përmes një shkrimi në Facebook, Zeka ka shkruar se pas tre vite që 23-vjeçari po përballej me...
Lajme

“Si PAN do t’i fitonim zgjedhjet, veç u prishën zotnitë ndër vete”

Ish-deputeti i AAK’së, Muharrem Nitaj, duket se nuk po e përjeton mirë humbjen e partisë së tij dhe mbetjen në opozitë. Sipas tij në rast se Haradinaj, Limaj e Veseli të tregoheshin parimor dhe ta vazhdonin bashkëpunimin edhe para 6 tetorit, do t’i fitonin zgjedhjet. Por sipas tij një gjë...
Lajme

E thotë Baton Haxhiu: Vetëvendosje po i do me çdo kusht këto ministri

Publicisti Baton Haxhiu tha se Vetëvendosja dhe LDK-ja nuk i kanë të pakta dallimet për të arritur një koalicion qeverisës, sidmos në qasjen ndaj qeverisjes ekonomike.Ai po ashtu tha se tri ministritë e sundimit të ligjit do të jenë thuajse kërkesa ultimative të Vetëvendosjes ndaj LDK-së. “Ngadalësimi i qeverisë është...
Lajme

“Vjosa Osmani duhet të jetë Ministre e Punëve të Jashtme”

“Vjosa është personi më i votuar i qytetarëve nga LDK. Ajo duhet të jetë e pozicionuar ashtu si e kërkon vota. Nëse ajo është në qeveri do të duhet te ishte në pozitën e Ministres së Punëve të Jashtme”. Analisti politik Dardan Velija në Analizën Zgjedhore të Klan Kosovës ka...
Lajme

E turpshme, mësimdhënësi dyshohet se ngacmoi nxënësen në Prizren

Një mësimdhënës dyshohet se ka ngacmuar seksualisht një nxënëse në komunën e Prizrenit, merr vesh Gazeta Sinjali nga burimet në Prokurorinë Themelore të Prizrenit. F.U (emër i njohur për redaksinë), dyshohet se nga muaji shtator deri më 29 tetor, e ka ngacmuar seksualisht viktimën gjatë komunikimit të drejtpërdrejtë, si dhe...
1 2 3 4
Page 3 of 4