archive30 Tetor, 2019 - 15:23

Lajme

Gruaja vret vetën për shkak të burrit

Një grua, 21-vjeç, në Indi, dyshohet se kreu vetëvrasje pasi burri i saj vazhdimisht e nënçmonte për shkak të tenit të errët të fytyrës. Policia në Rajasthan ka ngritur rastin kundër burrit të gruas dhe pasi babai i vajzës raportoi në polici se ai ishte përgjegjës për vetëvrasjen e saj,...
Sporti

Arbër Zeneli do të jetë me Kosovën për ndeshjen me Anglinë

Me 17 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, kombëtarja e Kosovës në futboll do ta pres kombëtaren e Anglisë në një ndeshje të rëndësishme për kualifikimet e Kampionatit Evropian të vitit 2020.Gazeta Lajm nga Maqedonia e Veriut nga burime të saj mëson se këtë ndeshje nga tribuna do ta...
Biznes

Ekonomistja e lë punën në bankë, hapë llogari në Instagram

Shumë njerëz fjalën “influencues Instagrami” nuk e lidhin me intelektin, e disa të tjerë, madje, e lidhin me të qenit sipërfaqësor. Por Ksenia Çoumi, është një influencuese që flet gjashtë gjuhë të huaja dhe që refuzoi një punë të nivelit të lartë në bankë për të vazhduar me INstagramin. “Ka...
Lajme

“Albin, mos manipulo. Je kryeministër në ardhje”

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, njëherësh edhe kryetar i partisë Fjala, Gëzim Kelmendi, i ka bërë thirrje kryeministrit në ardhje Albin Kuritit që t’i ndal manipulimet. Kelmendi përmes një statusi në llogarinë e tij në ‘Facebook’, e ka quajtur Kurtin si manipulues, pas një deklarate që ky i fundit e...
Lajme

Në Kolegjin AAB u mbajt ligjëratë vetëdijësuese për kancerin e gjirit

Në kuadër të aktiviteteve që shënohen gjithandej në botë, në muajin e vetëdijesimit për kancerin e gjirit, Fakulteti për Teknik të Radiologjisë në Kolegjin AAB, organizoi një ligjëratë për studentet, punonjëset dhe të interesuarit tjerë. Në këtë ligjëratë të radiologes së njohur Dr.Shkëndije Nuza, u fol ndër të tjera për...
Lajme

Përfundon në Polici trajneri shqiptar që i rrihte lojtarët

Ndue Tarazhi, trajneri që u bë i njohur si pasojë e videos virale në rrjetet sociale ku ai shihej që rrihte dhe ofendonte lojtarët e U17 në Laç, u ndalua nga forcat e rendit. Tarazhi do të merret ne pyetje për të sqaruar pozicionin e tij në këtë skandal. Ndue Tarazhi në...
ShowBiz

‘Çmendet’ modelja shqiptare poston video duke bërë marrëdhënie intime

Ka vite qe merret me modeling dhe eshte e para modele qe tentoi te zhvishet perpara nje aparati fotografik. Dhe bëhet fjalë për modelen shqiptare Florida Sala. Modelja seksi është parë edhe në klipe të ndryshme të këngëtarëve shqiptarë, ku jo vetëm bën modelen por edhe balerinën. Ajo njihet gjithashtu...
Lajme

Milaim Zeka ‘godet’ shumë fortë kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmetin

Kreu i Partisë Euroatlantike, Milaim Zeka iu është drejtuar me një pyetje kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmetit, raporton Gazeta Express. Përmes një shkrimi në Facebook, Zeka ka komentuar raportimet në media ku thuhet se një parking në Prishtinë për një orë po ju kushton qytetarëve nga 5 euro. Zeka ka...
Lajme

PZAP vjen me një lajm shumë të keq për NISMËN

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa – PZAP, ka refuzuar ankesën e koalicionit NISMA-AKR-PD që të shpallen të pa rregullta fletëvotimet e ardhura nga Serbia përmes postës. Këtë e ka bërë të ditur PZAP përmes një njoftimi për media. “Në seancën e mbajtur me datë 30.10.2019, ka shqyrtuar ankesën: Anr.380/2019...
Lajme

Rusia e fton Shqipërinë t’i bashkohet!

Pas bllokimit të çeljes se negociatave për anëtarësim në BE nga Franca, Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore i mbërriti një ftesë nga Moska, per t’iu bashkuar Unionit Ekonomik Euraziatik. Thirrja është bërë nga përfaqësuesi i përhershëm i Rusisë në BE, Vladimir Chizhov, gjatë Forumit Ekonomik Eurasiatik në Verona të Italisë. “Shqipëria...
1 2 3 4 5
Page 3 of 5