archive30 Tetor, 2019 - 23:49

Lajme

Pas Notre Dame në Francë, zjarri përpin një tjetër trashëgimi botërore

Zemërim dhe tmerr teksa flakët e zjarrit përpijnë kështjellën 600 vjeçare Shuri, në Japoni, e cila ishte pjesë e trashëgimisë botërore. Zjarri ka shkatërruar ndërtesën në Naha, kryeqendra e prefekturës Okinava në Japoni. Zjarrfikësit erdhën menjëherë por nuk mundën t’i ndalojnë flakët që duken si një ferr i vërtetë, shkruan...
Lajme

Aksident i tmerrshëm, vdes një person

Një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur sonte rreth orës 21:00, në Durrës. Një person me inicialet A.V., 45-vjeçar, i cili ishte duke lëvizur me biçikletë, dyshohet se është goditur nga një makinë që drejtohej nga F.L., 45-vjeçar. Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në stacionin e policisë për veprime të...
Sporti

Vazhdon çmenduria në Anfield, Liverpool 4:5 Arsenal

Arsenali është duke fituar 5:4 kundër Liverpoolit, në një ndeshje dramatike në 1/8 e finales së EFL Cup e cila është duke u zhvilluar momentalisht në Anfield. Divock Origni e barazoi rezultatin në 4:4 në minutën e 62-të, por barazimi nuk zgjati shumë. Pasi Joseph Willock shënoi një gol të...
Sporti

E gjithë Gjermania po flet për Milot Rashicën, faqja zyrtare e DFB-Pokal me fjalët më të bukura për yllin kosovar

Milot Rashica po shkëlqen me fanellën e Werder Bremenit. Werder Bremen është duke fituar me rezultat 4-1 ndaj Heidenhemit pas pjesës së parë, ndërsa golin hapës të këtij takimi e shënoi Rashica, shkruan Reporteri.net Ylli nga Vushtrria realizoi gol tejet të bukur në minutën e shtatë ku me një goditje...
Lajme

Varroset me nderime të larta nënoficeri i FSK’së Baki Ejupi

Është varrosur me nderime të larta nënoficeri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Baki Ejupi. Ceremonia e varrimit është mbajtur në fshatin e tij të lindjes, në Sekiraqë të Podujevës. Të pranishën në cermonin e varrimit ishin personalitete të larta politike dhe ushtarake dhe një numër i madh i bashkluftetarëve,...
Sporti

Albert Bunjaki, trajner i skuadrës së njohur kosovare?

Dejan Vukiçeviq dhe Feronikeli tashmë i kanë ndarë rrugët. Palët i kanë ndarë rrugët në mesditën e së martës, derisa tekniku malazez u përshëndet me futbollistët. Siç mëson ekskluzivisht Gazeta SHESHI, tashmë tre herë kampionët e vendit janë në bisedime të avancuara me ish-selektorin e Kosovës, Albert Bunjaki dhe se...
Sporti

Kështu duken fanellat e reja të Kosovës

Kosova do të bëhet shumë shpejtë me një tjetër fanellë speciale. Prodhues i tyre përsëri është firma “Fourteen”, që kishte bërë më herët edhe një fanellë për Kosovën. Fanellat e reja siç shihet në një foto të publikuar nga faqja “Kosovan Football”, do të jenë me ngjyrë të bardhë. Ky...
1 2 3 5
Page 1 of 5